ПоддержатьУкраїнська

У НАБУ відмовились розглядати скаргу щодо тендерних порушень "Укрзалізниці"

StopCor
StopCor

StopCor

У НАБУ відмовились розглядати скаргу щодо тендерних порушень 'Укрзалізниці'

Скандальний паливно-мастильний тендер від "Укрзалізниці": чверть мільярда гривень розіграли між претендентами, які припустилися зловживань. Натомість решті учасників – відмовили. За якими критеріями в "УЗ" обирали переможців, та чому в АМКУ закрили очі на численні порушення? Розслідувала Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=K_COxWb_69c

Компанії, яких замовник нахабно відсіяв без вагомих на те причин, вирішили відстояти свої права та подали скарги до Антимонопольного комітету. Проте той їх відхилив. На цьому учасники не зупинилися та подали заяву до ДБР, яке перенаправило її до НАБУ. А там відповіли, що… скаргу реєструвати не будуть.

Переможцями обрали компанії з порушеннями Фото: СтопКор

"Зважаючи на викладене та враховуючи те, що суспільно-небезпечні наслідки під час вчинення дій, спрямованих на закупівлю продукції для потреб АТ "Укрзалізниця" не настали, підстави для внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення на даний час відсутні", – йдеться у повідомленні НАБУ.

У НАБУ ''не помітили'' суспільно-небезпечних наслідків Фото: СтопКор

Тож виходить, що 100 мільйонів гривень, які осіли в кишенях держслужбовців завдяки нечесній закупівлі, це не вагома причина для відкриття кримінального провадження. Але Феміда визначила по-іншому. Наприкінці травня Господарський суд Києва виніс ухвалу, якою заборонив проведення закупівлі. Щоправда, навіть це не завадило "Укрзалізниці" провести тендер.

Рішення вищезгаданого суду оскаржували в Окружному адміністративному суді Києва. Засідання відбувалося в п'ятницю, 19 червня. Але до понеділка тягнути не стали. Рішення винесли того ж вечора – на користь "Укрзалізниці", при чому в позаробочий час, після шостої вечора. І буквально упродовж години відомство миттєво укладає договір з компанією "Корнет Холдинг".

Другие новости