ПоддержатьУкраїнська

У НБУ пояснили травневий рівень інфляції

StopCor
StopCor

StopCor

У НБУ пояснили травневий рівень інфляції

У НБУ прокоментували травневий рівень інфляції. Також стало відомо, що чинить тиск на ціни в Україні.

Новину повідомляє прес-служба НБУ.

Представники НБУ заявили, що у травні поточного року дещо швидшими темпами зросли адміністративно регульовані ціни. Причина цього – уповільнення зростання цін на тютюнові вироби та ріст тарифів на ЖКГ.

"Базова інфляція в травні сповільнилася – до 9,3% в річному вимірі. Як і очікувалося, поступово вичерпується дія тимчасових факторів пропозиції, які спричинили перевищення фактичних показників споживчої інфляції у другій половині 2017 року та у перші місяці поточного року", – додали у НБУ.

Крім того, у НБУ зауважили, що тиск на ціни в Україні зберігся у зв’язку зі зростанням виробничих витрат. Йдеться про витрати на оплату праці. Також відбувається швидке відновлення споживчого попиту.

"З огляду на поступове вичерпання тимчасових факторів пропозиції, що діяли в минулому, та достатньо жорсткі монетарні умови Національний банк очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року", – підсумували у НБУ.

Додамо також, директор Асоціації торгових мереж України Олексій Дорошенко заявив, що попри ріст мінімальної зарплати українці стали купувати менше продуктів.

Другие новости