ПоддержатьУкраїнська

У столиці діяв "конверт" із загальним обсягом відмитих грошей у понад 300 млн грн.

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці діяв 'конверт' із загальним обсягом відмитих грошей у понад 300 млн грн.

Співробітники СБ України спільно з фіскальною службою припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з офісами у Києві та Слов'янську на Донеччини.

У столиці діяв ''конверт'' із загальним обсягом відмитих грошей у понад 300 млн грн.

Про це повідомляють у прес-центрі СБ України.

Правоохоронці встановили, що організатори конверту надавали послуги з переведення коштів у готівку понад п'ятдесяти підприємствам різних галузей з Донецької, Київської, Кіровоградської, Полтавської областей. Для цього через низку зареєстрованих фіктивних фірм зловмисники проводили для клієнтів безтоварні операції.

Загальний обсяг грошей, відмитих через конвертцентр у 2016 році, становив понад 300 мільйонів гривень. За попередніми оцінками, завдані збитки державному бюджету у вигляді недоотриманих податків - декілька десятків мільйонів. Співробітники спецслужби з'ясували, що організатори нелегального бізнесу отримували шість відсотків від суми оборудок. Для легалізації грошей вони скуповували у фізичних осіб сільгосппродукцію, вирощену в районі проведення антитерористичної операції. У фінансовій звітності закупки начебто здійснювалися у структур платників податку на додану вартість. Це давало можливість шахраям претендувати на відшкодування ПДВ. Легалізована продукція реалізовувалася зернотрейдерам, які здійснювали експортні операції.

Під час обшуків в офісах конвертаційного центру в Києві та Слов'янську оперативники СБ України вилучили 23 печатки фіктивних фірм, чекові книжки, бланки векселів та документацію, яка підтверджує проведення фінансових оборудок. Накладено арешт на 260 тонн сільськогосподарської продукції загальною суму понад 1,2 мільйони гривень, яка належить організаторам конверту. Заблоковано також рахунки, які використовувались у нелегальному бізнесі.

Другие новости