ПоддержатьУкраїнська

У столиці припинили діяльність "конверту", який за 2 роки вивів у "тінь" понад один мільярд гривень

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці припинили діяльність 'конверту', який за 2 роки вивів у 'тінь' понад один мільярд гривень

Співробітники СБ України спільно з Держслужбою фінансового моніторингу та поліцією припинили діяльність конвертаційного центру, який протягом 2014-2016 вивів у "тінь" понад один мільярд гривень.

Організатори надавали послуги з переведення грошей у готівку та штучного створення податкового кредиту для відшкодування податку на додану вартість. Як встановили співробітники спецслужби, клієнтами конверту були понад чотириста комерційних структур з Києва та області, серед яких і декілька держпідприємств.

Правоохоронці під час багатоходової спецоперації "взяли" при виїзді з Києва, на заправці, двох організаторів конвертцентру. В них вилучено понад 1,3 мільйона гривень, призначені черговому клієнту. Потім співробітники спецслужби затримали у центрі столиці кур'єра під час передачі замовнику 260 тисяч гривень.

Під час обшуків в офісах та автомобілях, які належать конвертцентру, правоохоронці вилучили понад два мільйони гривень, десять тисяч доларів США, банківські картки, чотири ноутбуки з системою "клієнт-банк", флешки, мобільні телефони з доказами здійснення нелегальних фінансових оборудок. В офісах також виявлено печатки майже двадцяти фіктивних фірм, задіяних у діяльності конверту та вогнепальну зброю. Заблоковано кілька десятків банківських рахунків, оформлених організаторами конвертаційного центру.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Другие новости