ПоддержатьУкраїнська

У ветеранів АТО на Дніпропетровщині «віджимають» землю

StopCor
StopCor

StopCor

У ветеранів АТО на Дніпропетровщині «віджимають» землю

У селі Златоустівка на Криворіжжі точиться справжнє земельне свавілля: паї отримують «наближені» до сільради, а от для тамтешніх ветеранів АТО землі досі не знайшлось – розповідають місцеві жителі. Хто і як віджимає ділянки у селян на Дніпропетровщині? Розбирався Юрій Колесніков.

https://www.youtube.com/watch?v=cpVcvtQYCpI

Пані Зоя Сухоставська – голова Златоустівської сільради. Вона приєдналася до імпровізованого зібрання селян по приїзду знімальної групи «СтопКору». І почала жорстко припиняти розповіді про землю і конфлікти з фермерами. На її думку, все це було не варте нашої уваги.

«Ні! Це брехня! У нас всі АТОшники – 22 особи – одержали землю. Не ми виділяємо землю за межами села. Сільська рада має право надавати тільки в межах села. Те, що є, маленькі шматочки, люди беруть. А по 2 гектари всі АТОшники одержали землю», – запевняє сільська очільниця.

Ця вольова жінка керує Златоустівською сільрадою понад 10 років. Тому звикла до пріоритетності свого слова. До цього ж привчила й односельців. Проте журналісти на це можуть не зважати.

Тому прямо на місці ініціюємо очну ставку з тими, кого вона згадувала.

 Ветеран АТО на земельну ділянку чекає з 2015 року

Коментарі Зої Борисівни відразу стають стриманішими. А розмова спокійнішою. Зрештою, нас запрошують до сільради. Аргументація з обох боків потребує документального підтвердження.

Дорогою пані Сухоставська обережно намагалася з’ясувати, хто саме нас сюди запросив. Утім, ніхто з присутніх так і не зізнався у тому, що саме він – джерело. Зі свого боку очільниця села пояснює причини складних стосунків між господарствами та фермерами. Власне, на її думку, нічого нового – звичайна конкуренція.

Та вже з перших хвилин у кабінеті з'ясовується кілька цікавих фактів.

По-перше, фермери у селі Златоустівка бувають правильні та неправильні. Принципу визначення канонічності фермерів ми так і не зрозуміли.

По-друге, відбувається ще й адміністративний примус до передачі своєї землі у розпорядження саме правильним фермерам.

По-третє, щонайменше в одного з «неправильних» фермерів правоохоронці рейдерським методом вже два роки віджимають врожай.

Другие новости