До редакції «СтопКору» надійшла низка повідомлень про примус мешканців села Златоустівка Криворізького району до передачі своїх земельних паїв. Як великі фермерські господарства забирали землю у власність? Хто і чому погрожував селянам навіть автоматичною зброєю? Дивіться у репортажі Юрія Колесникова з Дніпропетровщини.
https://www.youtube.com/watch?v=cpVcvtQYCpI
Депутат Златоустівської сільради Світлана Бессонова була першою офіційною особою, яку зустріли журналісти. Ця пані інформацію про земельне свавілля спростовує.
«Як депутат я б ситуацію знала і у нас тут був би кіпіш. Ми тихо передаємо від одного до другого. Ніхто не насилує і ніхто нас не примушує», – стверджує народна обраниця.
Тож враховуючи почуте раніше, знімальна група «СтопКору» вже планували повертатися до столиці. Як раптом з’явились місцеві мешканці.
Серед людей, що оточили журналістів, були й селяни – власники паїв і фермери. Земельних історій виявилося більше, ніж ми очікували. І постраждалих, що готові говорити, було більше, ніж зазвичай буває у селах. По суті, зібрався маленький мітинг.
Земельні паї у сільраді дають лише наближеним – розповідає мешканець с. Златоустівка Микола Кульпанов. Ділянки отримали міські атовці з Кривого Рогу, попри те, що місцевим воїнам землі не дали, додає ветеран Ігор Рязанцев, який свою нагороду за захоплення російського танка та за Дебальцеве чекає з 2015 року донині.
У розповідях селян найчастіше згадувалися два господарства.
Перше – «Марс-Агро». Його власник Володимир Коробкін є депутатом Криворізької райради від Златоустівки.
Друге – ФОП «Квасов». У процесі розмови з'ясувалося, що Квасов — це ще й прізвище підприємця – власника цього господарства.