ПоддержатьУкраїнська

Україна перестає бути дешевою для життя країною – експерт

StopCor
StopCor

StopCor

Україна перестає бути дешевою для життя країною – експерт

Олексій Дорошенко попередив, що Україна збільшила імпорт, що відіб'ється на цінах на певні товари та послуги. Крім того, Росія продовжує залишатись основним ринком, куди йде найбільше українських продуктів.

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив директор Асоціації торгових мереж. Новину передає "Преса України".

Експерт Олексій Дорошенко заявив, що у січні-лютому поточного року імпорт в Україну зріс на цілих 20%, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Тим часом експорт збільшився на 18%. Він підкреслив, що така статистика є свідченням того, що Україна перестає бути дешевою для життя країною.

"Яскравим прикладом того, що війна, яку ми ведемо з Росією, є гібридною, є те, що вона знов імпортер №1 до нашої країни. 25% приросту багато про що свідчить. Під другим номером йде Китай, який збільшив постачання товарів до України на 37%. Країни першої п’ятірки імпортерів також збільшили свою присутність на нашому ринку: це Німеччина – на 12%, Польща – на 23% та Білорусь на 7%. У той же час як Україна зменшила свій експорт до тих же Російської Федерації та Китаю", – зазначив експерт.

За його словами, українська продукція все ще шукає місце на російському ринку, оскільки він є основним для України. Згідно зі статистичними даними, українські виробники знизили постачання до країни-агресора всього на 5%.

Польща – друга країна, куди українські виробники відправляють найбільше товарів та послуг. Дорошенко наголосив, що поставки до сусідньої держави збільшились на 33%.

"№3 – Італія купила в нас на 59% більше. До Туреччини Україна збільшила експорт на 16%, а от до Індії, яка замикає ТОП-5 країн, поставки зменшились на 28%", – наголосив експерт.

За статистичними даними фіскальної служби, за І квартал продукти та агропродукція показали негативну динаміку. А саме зменшення постачання на зовнішні ринки на 5% та збільшення імпорту на 23%.

"Подальше зростання вартості українських продуктів буде збільшувати імпорт, який відновлює свою частку, яка була втрачена 2014 року. Саме це й прогнозувала Асоціація постачальників торговельних мереж 2017 року. З кожним роком ця тенденція буде лише посилюватись", – підсумував Дорошенко.

Зауважимо, у першому кварталі 2018 року українці досягли піку витрат на сигарети та алкоголь.

Другие новости