ПоддержатьУкраїнська

Україна стрімко виросла у рейтингу найпривабливіших громадянств світу

StopCor
StopCor

StopCor

Україна стрімко виросла у рейтингу найпривабливіших громадянств світу

Україна зайняла 80-е місце у світовому рейтингу найбільш привабливих громадянств світу, піднявшись за рік одразу на 19 позицій. 

Такі дані оприлюднені в Індексі громадянств світу (The Henley & Partners – Kochenov Quality of Nationality Index, QNI), повідомляє Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Індекс демонструє об'єктивну оцінку громадянств різних країн. Експерти ранжирували 209 громадянств за різними показниками за період з 2013 по 2017 рік.

Україна і Грузія стали країнами, де за рік зростання цінності громадянства був найбільш помітним. Вони піднялися в рейтингу на 19 і 20 позицій відповідно. Основна причина – отримання безвізового доступу до країн Шенгенської зони.

У 2017 році, вперше за останні п'ять років, перше місце дісталося Франції (81,7%). Німеччина – лідер торішніх рейтингів – опустилася на друге місце (81,6%). Країни в першій десятці Індексу практично не змінилися: Ісландія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Італія, Ірландія, Швейцарія, Австрія. Єдина зміна – Ірландія замінила в десятці лідерів Іспанію, яка перемістилася на 11-е місце. Замикають список Афганістан (14,6%) і Сомалі (13,4%).

При складанні рейтингу експерти аналізували як внутрішні чинники, які свідчать про те, сприятлива чи для отримання громадянства та чи інша країна, так і зовнішні. До внутрішніх факторів належать масштаб економіки країни, рівень розвитку людського потенціалу; до зовнішніх, зокрема, можливості короткочасних безвізових поїздок з цієї країни за кордон, безвізового проживання і роботи за кордоном.

Як вказують автори дослідження, краще мати громадянство в країні з високою тривалістю життя, розвиненою системою освіти, високим рівнем добробуту і т.д.

Другие новости