ПоддержатьУкраїнська

Україна продовжує втрачати міжнародні резерви, однак темпи сповільнились – Нацбанк

StopCor
StopCor

StopCor

Україна продовжує втрачати міжнародні резерви, однак темпи сповільнились – Нацбанк

З початку листопада обсяг міжнародних резервів Нацбанку знизився на 0,2% або 49 млн доларів США: станом на 27.11.2020 року вони складали 26 091 млн дол. Про це свідчать дані оперативного аналізу валютного ринку України, які редакція "СтопКору" отримала з власних урядових джерел.

Фото: скріншот

Своєю чергою, у жовтні, за офіційним повідомленням пресслужби НБУ, міжнародні резерви України скоротились на 1,5% унаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави і проведення валютних інтервенцій НБУ для згладжування курсових коливань на валютному ринку. А у вересні зменшення склало 8,7% з огляду на проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов'язаннями держави.

При цьому сальдо валютних інтервенцій у 2020 році станом на 27 листопада склало 748,8 млн дол. (купівля +4550,4 млн, продаж -3801,6 млн), в тому числі у І кв. -1403 млн дол.; ІІ кв. +2494 млн дол.; ІІІ кв. -106 млн дол.; ІV кв. -237,3 млн дол., зокрема у листопаді – мінус 29 млн дол.

На думку заступника голови НБУ Юрія Гелетія, найкращим "заспокійливим" для вітчизняного валютного ринку має стати виконання усіх зобов'язань перед МВФ і продовження програми співпраці.

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що залишається шанс того, що Україна може отримати транш від МВФ до кінця грудня, але більш реальним сценарієм є наступний рік.

Другие новости