ПоддержатьУкраїнська

Україна відновить закупівлю газу в Росії

StopCor
StopCor

StopCor

Україна відновить закупівлю газу в Росії

Андрій Коболєв заявив, що Україна відновить закупівлю газу у Росії. Тим часом голова Житлового союзу України Скубченко нагадав про 2 мільярди доларів боргу України "Газпрому".

Сьогодні, 17 січня, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що у поточному році Україна купуватиме газ у свого сусіда, Росії. Про це він заявив під час конференції. Він зауважив, що російський "Газпром" пропонує хорошу ціну.

"Ми як "Нафтогаз" плануємо імпортувати з двох напрямків. Ціна, яку зараз зобов'язаний встановити "Газпром", є дуже привабливою. Цим економічним бенефітом треба користуватися", – прокоментував він.

За словами Коболєва, у поточному році "Нафтогаз" планує купити 4-5 млрд кубометрів газу. Нагадаємо, з 2015 року НАК "Нафтогаз України" не купував російський газ.

В кінці минулого року український лідер Петро Порошенко заявив, що Україна купуватиме газ у Росії, якщо ціна буде задовільною. До слова, заяво Коболєва вже прокоментував голова Житлового союзу України Олександр Скубченко. На своїй сторінці у соцмережі він нагадав про зобов'язання України.

"За рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана виплатити "Газпрому" 2 мільярди доларів боргу, а так само – закуповувати до 5 млрд кубів газу щорічно до закінчення контракту. В принципі, Україна може і не закуповувати газ, але оплатити 80% від цього обсягу зобов'язана в будь-якому випадку, оскільки умову "бери або плати" суд залишив в силі. Користуватися Коболєв вирішив ...", – написав Скубченко.

Українські інтернет-користувачі вже відреагували на намір голови "Нафтогазу". Так, у Мережі з'явилися численні іронічні коментарі з цього приводу.

"Ціна на газ у московитського рейху, каже, приваблива! А якщо в ІДІЛ виявиться ще дешевше?" – відзначили у Мережі.

Як повідомлялось раніше, українців "ощасливили" черговим підняттям ціни на природній газ. Оновлення тарифів відбудеться з квітня поточного року.

Другие новости