ПоддержатьУкраїнська

В посольстві прокоментували різке скорочення фінансової допомоги США для України

StopCor
StopCor

StopCor

В посольстві прокоментували різке скорочення фінансової допомоги США для України

Посольство України в США надало пояснення щодо інформації про те, що розмір американської фінансової допомоги для країни буде скорочено на 68,8%. У відомстві стверджують, що американський уряд прийняв таке рішення у зв'язку з кредитними гарантіями, в яких відпаде потреба у 2018 році, оскільки очікується ріст економіки України.

В посольстві прокоментували різке скорочення фінансової допомоги США для України

Новину повідомляє "Преса України".

У 2016 році США надали Україні кредитні гарантії в розмірі 1 млрд дол, що зажадало з американського бюджету 300 млн дол. У 2018 році завдяки фінансовій стабілізації та очікування зростання економіки України сторони не передбачають фінансової допомоги у формі кредитних гарантій.

"Враховуючи сказане, фактичне зменшення американської допомоги Україні в 2018 році складе близько 30%, що дозволяє продовжити реалізацію більшості чинних програм допомоги нашій країні", – йдеться також у заяві.

У посольстві зазначають, що фінансування програм в Україні становитиме майже 50% від усіх коштів, передбачених на програми американської допомоги для країн Європи та Євразії.

Нагадаємо, американське видання Foreign Policy опублікував робочий документ, який підтвердив наміри нинішньої адміністрації істотно скоротити допомогу країнам, що розвиваються, в тому числі Україні на 68,8%. У списку є велика кількість інших країн, де урізано фінансування на 100%, тобто до "нуля". Серед них – Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Чорногорія, Польща, Бразилія, Куба, ряд африканських країн, деякі острівні держави, країни Латинської Америки.

При цьому наголошується, що частина фінансування була перенесена зі статті допомоги в цілях розвитку на програму, яка тісно пов'язана з метою національної безпеки США.

Другие новости