ПоддержатьУкраїнська

В Укарані найменший ВВП на душу населення серед усіх країн СНД – Moody's

StopCor
StopCor

StopCor

В Укарані найменший ВВП на душу населення серед усіх країн СНД – Moody's

У агентстві Moody's попередили, що впродовж наступного року можна не очікувати зростання ВВП України. Так, країна й надалі залишиться з найменшим ВВП на душу населення.

Новину повідомляє "Преса України".

Ярослав Совгіра, директор банківської групи Moody's Investors Service, заявив, що абсолютний рівень ВВП в Україні наразі дуже низький. За його словами, українці дуже бідні та залишатимуться у цій категорії ще довго.

Представник Moody's зауважив, що впродовж наступних років ВВП на душу населення в Україні трохи перевищить $2 тис. Тим часом у РФ цей показник становитиме понад $10 тис., у Казахстані – понад $8 тис., у Білорусі – понад $6 тис., Азербайджані – понад $4 тис. та у Вірменії підтягнеться до $4 тис. Очевидно, що серед всіх країн СНД Україна демонструє найгірші результати.

"Якщо курс сильно не зміниться, то ВВП через кілька років підвищиться до 3 тис. доларів, ще через 3-4 роки – до 4 тис. доларів. У 2008 році номінальний ВВП був близько 8 тис. доларів, а в 2013 – близько 4 тис. доларів. Це означає, що населення продовжує залишатися дуже бідним", – зауважив він.

Тим часом в агентстві вважають, що банківська система країни демонструє кращі результати. Зокрема, у питанні неплатоспроможності. У Moody's очікують зниження проблемних кредитів до 50% до кінця наступного року. Як повідомлялось раніше, українські банки рекордно знизили процентні депозитні ставки. Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб також додав, що співвідношення чистих кредитів населення до ВВП опинилось на історично низькому рівні.

Другие новости