ПоддержатьУкраїнська

В «Укрзалізниці» 250 млн грн віддали постачальникам, продукція яких не відповідає держстандартам

StopCor
StopCor

StopCor

В «Укрзалізниці» 250 млн грн віддали постачальникам, продукція яких не відповідає держстандартам

«Безпаливна» корупція: з семи потенційних постачальників до закупівлі допустили лише двох, причому кільком претендентам спочатку підтвердили участь, а за кілька годин рішення скасували – через відсутність кількох аркушів документів, які навіть не стосувалися цього тендеру. Хто «підмастив» УЗ? Та яким чином обирали фаворитів? З’ясовувала Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=9OyLeVPzT_w

«Ми повинні були надати технічні умови. Ми їх надали, бо прочитали в тендерній документації, що маємо надати ТУ на продукцію. Але технічні умови, які ми надали, містять дані не лише на цю оливу, ГТ-50, але й на інші оливи. Оскільки нам завод-виробник сказав, що ми не можемо розголошувати таємницю, ми подали дані чітко на ГТ-50. А те, що стосується іншої продукції, нам взагалі не надали», – пояснює Олексій Буйницький, директор компанії «КСМ-ТРЕЙД», яку «продинамили» в УЗ.

 Компанію «КСМ-ТРЕЙД» неправомірно відсторонили від тендеру Фото: СтопКор

Ці тендери ми попросили вивчити аналітика проєкту «За чесні закупівлі» Анастасію Бондаренко. Її висновок: рішення тендерного комітету «Укрзалізниці» – неправомірне.

«Якщо учасник надав повну кількість сторінок, ТУ до тих олив, які він планує постачати замовнику, а у складі документу відсутні сторінки, які взагалі не стосуються предмета закупівлі, то дане порушення є формальним, і замовник мав право допускати даних учасників до аукціону», – стверджує Анастасія.

Проте іншого учасника закупівлі, «Хіл-Корпорейшн Юкрейн», що є казахською компанією, у якої й справді було виявлено порушення, до торгів таки допустили.

Зокрема, цією компанією було надано декларації про відповідність на запропоновану продукцію, які не відповідають нормам ДСТУ. Тобто у декларації має бути 7 пунктів, а у компанії було лише 6 з них, проте їй все одно не відмовили.

Аналогічна ситуація склалася і з другим учасником, який пройшов, «Корнет Холдинг»: подані претендентом декларації не відповідають вимогам ДСТУ, а у складі пропозицій учасник надав технічне завдання, яке не було погоджене та не відповідає вимогам, встановленим у тендерній документації.

Така вибірковість викликає небезпідставні сумніви щодо чесності цього тендеру.

Другие новости