ПоддержатьУкраїнська

Відомий юрист розкрив деталі масштабного шахрайства з онлайн-кредитуванням

StopCor
StopCor

StopCor

Відомий юрист розкрив деталі масштабного шахрайства з онлайн-кредитуванням

Величезна кредитна кіберафера, в якій постраждали сотні тисяч громадян України – як і під чиїм «дахом» працюють шахраї? Деталі злочинного механізму пояснив правозахисник Богдан Хаустов, який вже декілька років викриває такі схеми. За його словами, «Майвон Компані» – це проміжна компанія в найбільшій шахрайській мережі України.

«Раніше, у 2009-2010 рр., це було невелике злочинне угруповання з Харкова, яке було зібране з розвалених кредитних компаній», – розповідає юрист.

https://www.youtube.com/watch?v=D-nAjuTirKA

Як зазначає наш експерт, аферисти пропонували гроші здебільшого іпотечним позичальникам, тим, хто був загнаний в кредити, в борги. Тобто тим, у кого перші рейдери стали віджимати майно.

«Тоді не було такого банківського кредитування, банки давали гроші дуже обережно. А ці обіцяли кредити під 0,10% річних без першого внеску, без поручителя, без застави, а запорукою ставало начебто те, що ви придбаєте. Людині розповідали одне, показували гарні схеми, на ділі давали швиденько підписати договір, платити в банк, і викачували гроші далі», – коментує пан Богдан.

 Шахраї пропонували кредити під 0,1% - юрист

Схема – не хитра, робота – не пильна. Уявіть, що ви фермер, і вам пропонують трактори за дуже хорошими цінами, мовляв, це розпродажі минулих років. Але для того, щоб трактор приїхав до людини з доставкою, потрібно заплатити половину суми, не укладаючи при цьому жодного договору. Очевидно, що в результаті у вас не буде ані грошей, ані трактора.

Або уявіть, що вам терміново необхідні гроші, але в банку кредит не дають, адже у фінустанові, наприклад, сумніваються у вашій платоспроможності. У шахраїв зайвих питань не виникне ніколи.

«Є сайти, де дуже багато людей пише: допоможіть, будь ласка, мене затиснули кредитори, потрібно 100 тисяч перекредитування. Якщо людина це написала – вона вже потенційна жертва. І завдання шахраїв – вони вже наввипередки грають – хто швидше до жертви дотягнеться», – описує юрист деталі злочинної схеми.

Другие новости