ПоддержатьУкраїнська

"Я стою їм як кістка в горлі": голова Броварського осередку "Стоп Корупції" Роман Сімутін про тиск з боку тендерної мафії

StopCor
StopCor

StopCor

'Я стою їм як кістка в горлі': голова Броварського осередку 'Стоп Корупції' Роман Сімутін про тиск з боку тендерної мафії

Наприкінці серпня "СтопКор" організував громадський рух "За чесні закупівлі", тож основним напрямком діяльності Романа став моніторинг закупівель Броварською міською радою. У його списку уже декілька розкритих корупційних схем. Одним з таких кейсів став і тендер на реконструкцію дитячого садочка "Оленка".

"Варто тільки звернуть увагу на дві компанії – це "Укркомплексбуд" і "Мідас". В чому суть – компанія "Мідас" вийшла з ціновою пропозицією 24 млн 600 тисяч. Вона не понижалась, торги не відбулись, а компанія "Укркомплексбуд" запропонувала цінову пропозицію 22 млн 600 тис. грн, на 2 млн менше", – розповів голова Броварського осередку "Стоп Корупції" Роман Сімутін. 

''Я стою їм як кістка в горлі'': голова Броварського осередку ''Стоп Корупції'' Роман Сімутін про тиск з боку тендерної мафії

Та не дивлячись на більшу ціну, компанія "Мідас" перемогла. Причому вартість робіт ще зросла через деякий час, коли мерія уклала додаткову угоду.

"Неправомірно визнали переможцями компанію "Мідас", у засновників якої сумнівна репутація. Спочатку підписали договір на 24,5 млн грн, зарахована вартість уже дійшла до 40 млн грн", – продовжує розповідь пан Сімутін.

За словами Романа, саме цю схему зараз розігрують і з тендером на будівництво нової школи у Броварах. Про це ми розповідали у минулих випусках. Очікувана вартість освітянської споруди – 274 мільйони гривень. Та після оголошення результатів міською радою ціна може сягнути навіть півмільярда гривень.

"Я стою їм як кістка в горлі, ті схеми, які я вже просто зараз викрив, дають незворотний процес, він для них буде в значній мірі згубним і відкриває двері для нормальних, дійсно нормальних компаній, які хочуть у нас працювати", – резюмує пан Роман, - "Я хочу конкурентного поля для Броварів, щоб сюди прийшли компанії, які конкурують між собою в ціновому діапазоні та якості, а не те, що створюються комусь певні умови й замовлення виконують лише 5 чи 6 компаній, але, можна сказати, під одним брендом, під однією людиною".

Дивіться більше про це у відеоматеріалі: 

https://www.youtube.com/watch?v=eOkRK_BSp4A

Другие новости