ПоддержатьУкраїнська

Жителі "ЛНР" посеред зими залишилися без води

StopCor
StopCor

StopCor

Жителі 'ЛНР' посеред зими залишилися без води

Вода для "ЛНР" більше не постачається. Луганські енергетики нагадали про бездіяльність української влади та попередили про можливий техногенний та соціально-економічний колапс.

Новину повідомляє прес-служба Луганського енергетичного об'єднання. Передає "Преса України".

Вчора, 30 січня, Луганське енергетичне об'єднання (ЛЕО) знеструмило Петрівський водозабір, який забезпечував жителів зон кризової ситуації водою. Йдеться про частину міста Луганськ з населенням майже в півмільйона та найближчі населені пункти.

У відомстві пояснили, що цей крок був логічним, оскільки вже давно Луганськ накопичив чималий борг. Це близько 173 млн грн.

"При цьому борг сформувався якраз внаслідок боргів "ЛНР", бо 90% води, що добувається водоканалом, постачається на неконтрольовану територію", – уточнили в Луганському енергетичному об'єднанні.

Також стало відомо, що борги мають тенденцію лише до зростання. Як зазначається, у грудні минулого року водоканал спожив електроенергії понад на 8 млн грн, а сплатив всього 4 млн грн.

"Загалом у 2017 році оплата водоканалом електроенергії склала 52,5 млн грн. А нараховано було більш як 95 млн грн. Не краще і в цьому році – при споживанні електроенергії в січні приблизно на 9 млн грн, водоканал заплатив лише близько 4 млн грн", – додали у прес-службі.

Варто зазначити, що борги Луганськ почав накопичувати з липня 2015 року. При цьому на ситуацію не вплинуло ні фінансування Червоного хреста, ні фінансування терористів "ЛНР". Так, організація у минулому році виділила на погашення боргу 16 млн грн, а Луганська облдержадміністрація – 100 млн грн. Станом на 1 січня 2018 року борги всіх комунальних підприємств перед ЛЕО досягли понад півмільярда гривень.

"Добре відомо, що в "ЛНР" гроші за водопостачання збираються. І добре відомо, що РНБО розглядає це постачання води в "ЛНР" як нанесення збитків державі та опосередковане пособництво тероризму. Зрозуміло, що Держава відшкодує ці збитки із кишень простих українців", – наголосили у відомстві.

У ЛЕО особливо наголосили на тому, що луганські енергетики у відчаї, адже споживачі "ЛНР" отримують комунальні послуги фактично безкоштовно. Крім того, держава своїми наказами та постановами карає саме енергетиків. Останні також попередили, що на території Луганщини через бездіяльність чиновників може статись техногенний та соціально-економічний колапс.

Другие новости