ПоддержатьУкраїнська

Зникнення 800 тисяч гривень під час обшуків: у прокуратурі прокоментували скандал із ЖК “Баварія”

StopCor
StopCor

StopCor

Зникнення 800 тисяч гривень під час обшуків: у прокуратурі прокоментували скандал із ЖК “Баварія”

Після численних звернень до Києво-Святошинської прокуратури та Київської обласної прокуратури, правоохоронці таки погодилися прокоментувати “СтопКору” ситуацію, яка склалася навколо ЖК “Баварія”.

 Правоохоронці прокоментували ситуацію довкола ЖК ''Баварія'' Фото: СтопКор

За словами представників прокуратури, слідчі дії були проведені законно без будь-яких порушень. Обшуки провели на підставі частини 3 статті 233 Кримінально-процесуального кодексу України, додає прокурор.

У тих запитах, які ви зазначаєте, ухвала стосувалася арешту майна, вказана ухвала була видана з істотним порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Оскільки на той час іншим слідчим суддею вже було задоволено клопотання про проведення обшуків у кримінальному провадженні, яке ми подавали. Ухвала про відмову задоволення арешту майна мною була оскаржена в апеляційному порядку, і 22 грудня 2020 року колегія суддів Київського апеляційного суду мою апеляційну скаргу задовольнила, рішення, яке ви зазначаєте, було скасовано і накладено арешт на все вилучене майно”, - розповідає Віктор Кобець, прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.

Однак ця інформація має деякі розбіжності. Виявляється, що є дві ухвали. В одній дійсно задоволено клопотання прокурора про скасування відмови про накладення арешту. Проте друга ухвала апеляційного суду зобов’язала прокурора повернути майно, додає адвокат забудовника Андрій Мазалов.

 Несанкціоновані обшуки провели в офісі забудовника Фото: скріншот

Щодо обшуків, які, за словами адвоката забудовника, були проведені з порушеннями, прокурор відповісти чітко не зміг. Пояснивши, що відео не бачив та інформацією не володіє.

Для того, щоб вам аргументовано прокоментувати цю ситуацію, мені треба її вивчити, дослідити, а так за фотознімками надавати аналіз або правову оцінку я не можу. Я маю дослідити ці документи, які можуть щось додати чи спростувати, або є доказами кримінального провадження. Якщо ви чи особа, яка надає ці відеозаписи, надасть нам ці відео, ми їх дослідимо. Вимоги до проведення обшуків, а також щодо виходу осіб під час обшуків або інші заборони таких виходів врегульовані чітко Кримінально-процесуальним кодексом України. Поняті, які приймають слідчі дії, повинні стежити за кожною дією слідчого або особи, яка проводить таку слідчу дію”, - розповідає Віктор Кобець, прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.

 У прокуратурі пообіцяли дослідити докази Фото: СтопКор

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у листопаді 2020 року представники СБУ та прокуратури без ухвали слідчого судді провели обшуки в офісних приміщеннях забудовника ЖК “Баварія”.

https://www.youtube.com/watch?v=cGAs7UV1w6o&t=37s

А все через те, що один із інвесторів повідомив про неправомірну вигоду, яку у нього нібито вимагали працівники ТОВ ЖК “Баварія” у розмірі дев’ять тисяч гривень. До слова, будинок здали в експлуатацію ще у вересні, інвестори отримують необхідні документи на помешкання. Однак через вилучені матеріали забудовник не може розрахуватися із працівниками, через що гальмується процес другої черги будівництва. Однак ми не полишаємо теми і продовжимо стежити за цією історією.

Другие новости