Після численних звернень до Києво-Святошинської прокуратури та Київської обласної прокуратури, правоохоронці таки погодилися прокоментувати “СтопКору” ситуацію, яка склалася навколо ЖК “Баварія”.
За словами представників прокуратури, слідчі дії були проведені законно без будь-яких порушень. Обшуки провели на підставі частини 3 статті 233 Кримінально-процесуального кодексу України, додає прокурор.
“У тих запитах, які ви зазначаєте, ухвала стосувалася арешту майна, вказана ухвала була видана з істотним порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Оскільки на той час іншим слідчим суддею вже було задоволено клопотання про проведення обшуків у кримінальному провадженні, яке ми подавали. Ухвала про відмову задоволення арешту майна мною була оскаржена в апеляційному порядку, і 22 грудня 2020 року колегія суддів Київського апеляційного суду мою апеляційну скаргу задовольнила, рішення, яке ви зазначаєте, було скасовано і накладено арешт на все вилучене майно”, - розповідає Віктор Кобець, прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.
Однак ця інформація має деякі розбіжності. Виявляється, що є дві ухвали. В одній дійсно задоволено клопотання прокурора про скасування відмови про накладення арешту. Проте друга ухвала апеляційного суду зобов’язала прокурора повернути майно, додає адвокат забудовника Андрій Мазалов.
Щодо обшуків, які, за словами адвоката забудовника, були проведені з порушеннями, прокурор відповісти чітко не зміг. Пояснивши, що відео не бачив та інформацією не володіє.
“Для того, щоб вам аргументовано прокоментувати цю ситуацію, мені треба її вивчити, дослідити, а так за фотознімками надавати аналіз або правову оцінку я не можу. Я маю дослідити ці документи, які можуть щось додати чи спростувати, або є доказами кримінального провадження. Якщо ви чи особа, яка надає ці відеозаписи, надасть нам ці відео, ми їх дослідимо. Вимоги до проведення обшуків, а також щодо виходу осіб під час обшуків або інші заборони таких виходів врегульовані чітко Кримінально-процесуальним кодексом України. Поняті, які приймають слідчі дії, повинні стежити за кожною дією слідчого або особи, яка проводить таку слідчу дію”, - розповідає Віктор Кобець, прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.
Як повідомляв “СтопКор” раніше, у листопаді 2020 року представники СБУ та прокуратури без ухвали слідчого судді провели обшуки в офісних приміщеннях забудовника ЖК “Баварія”.
https://www.youtube.com/watch?v=cGAs7UV1w6o&t=37s
А все через те, що один із інвесторів повідомив про неправомірну вигоду, яку у нього нібито вимагали працівники ТОВ ЖК “Баварія” у розмірі дев’ять тисяч гривень. До слова, будинок здали в експлуатацію ще у вересні, інвестори отримують необхідні документи на помешкання. Однак через вилучені матеріали забудовник не може розрахуватися із працівниками, через що гальмується процес другої черги будівництва. Однак ми не полишаємо теми і продовжимо стежити за цією історією.