ПоддержатьУкраїнська

«А был ли мальчик?»: справа про мільйонні хабарі «Укргазвидобування» тане на очах

StopCor
StopCor

StopCor

«А был ли мальчик?»: справа про мільйонні хабарі «Укргазвидобування» тане на очах

Нещодавно видання «Медіа-Олігарх» опублікувало інформацію про те, що Київський апеляційний суд зняв арешт з грошей колишнього директора з підготовки та транспортування газу Олександра Гордієнка, які вилучили в рамках розслідування справи про отримання хабаря. Більш того, затримання не було і підозри нікому не оголосили. Тож «СтопКор» вирішив з’ясувати деталі й поцікавитися подальшою долею цієї непростої справи.

Питання перше – хто розслідує справу щодо багатомільйонних відкатів і хабарів? В офіційній відповіді на запит Insider у Генпрокуратурі повідомили: розслідування у цій справі веде НАБУ.

Те саме написано в іншій офіційній відповіді – прес-служби спеціалізованої прокуратури: досудове розслідування проводить НАБУ. А до групи прокурорів залучили представників прокуратури міста Києва та Київської місцевої прокуратури номер 7.

Натомість відповідь на те саме питання Національного антикорупційного бюро відверто здивувала. Ось як у цьому відомстві прокоментували резонансну справу: «Відомості про отримання неправомірної вигоди службовими особами «Укргазвидобування» представники НАБУ до Єдиного реєстру досудових рішень не вносили. Матеріали провадження з вказаним у ГПУ номером не отримували. Жодних слідчих дій у рамках цього провадження детективи НАБУ не здійснювали».

І це ще не все. Повертаємося до посту Генпрокурора. У своєму повідомленні пан Луценко двічі зазначив, що Микитін та Гордієнко були затримані та навіть намагались викинути у вікно «купу грошей». Натомість у відповідь на запит Insider у ГПУ відповіли, що детективи НАБУ та прокурори САП не затримували Микитіна та Гордієнка у рамках цього провадження.

Те саме зазначила у своїй відповіді і прес-служба САП. Ба більше – станом на 18 січня підозри у цій справі оголошено не було, запобіжні заходи не обирались.

Докладніше про цю заплутану історію – в матеріалі Наталії Дігтяр:

https://www.youtube.com/watch?v=jmioW9mxDtE

Другие новости