ПоддержатьУкраїнська

Агітація, підкуп і вкидання: в день парламентських виборів зафіксовано понад 2 тисячі повідомлень про порушення

StopCor
StopCor

StopCor

Агітація, підкуп і вкидання: в день парламентських виборів зафіксовано понад 2 тисячі повідомлень про порушення

Випадки електоральних правопорушень в Україні непоодинокі: безпосередньо в день голосування було зафіксовано 2 105 заяв про порушення виборчого законодавства, з даних заяв було зафіксовано 71 кримінальне провадження. Про це повідомила директор юридичного департаменту ГО "Стоп корупції" Роксолана Арійончик.

https://www.youtube.com/watch?v=cLHs43NA7jw

Пані Роксолана також зазначила, що дана статистика є в половину ліпшою, аніж на президентській гонці, адже фактично показники виборів президента – майже 4 тисячі заяв про порушення виборчого законодавства.

"Основні напрями порушень, які ми фіксували, це порушення чинного законодавства в системі передвиборної агітації. Тобто місто Ізюм було повністю завалено незаконною агітацією. Ми починали фіксувати це з 3-го липня. Ми подали 6 заяв", - розповів керівник ізюмського відокремленого осередку ГО "Стоп корупції" Юрій Козлов.

Та не агітацією єдиною. У багатьох регіонах широко використовувалась давно знайома схема підкупу виборців. А під час самого процесу голосування іноді навіть доходило до крайніх мір.

Директор юридичного департаменту ГО ''Стоп корупції'' Роксолана Арійончик

"Фактично найяскравіший випадок, який стався, це вкидання одного з спостерігачів, або якась людина була присутня на дільниці Покровську, яка взяла в руки куча бюлетенів і вкинула в урну, усміхнулася та сказала "все". Тому на цих парламентських виборах Донеччина показала себе з такого боку", - зазначив керівник відокремленого осередку ГО "Стоп корупції" у м. Святогірськ Володимир Рибалкін.

Породженням всіх цих порушень в певній мірі називають нечітке виборче законодавство, адже є певні нюанси щодо діяльності виборчих комісій, відсутність належного контролю за їх роботою, небажання влади сприяти цьому процесу.

Та опереду залишаються місцеві вибори, тож аналіз 15 тисяч ЗМІ у режимі онлайн та моніторинг передвиборчих маніпуляцій можна буде побачити на платформі Семантрум.

Другие новости