ПоддержатьУкраїнська

Береза запропонував нові штрафи за порушення ПДР

StopCor
StopCor

StopCor

Береза запропонував нові штрафи за порушення ПДР

Народний депутат України Борислав Береза заявив, що країні варто позичити досвід Естонії, який стосується штрафів за порушення правил дорожнього руху. З його слів, якщо б в Україні штрафи становили декілька відсотків від вартості автомобіля, а не від зарплати, - навряд чи хто наважився б сісти за кермо в стані алкогольного сп'яніння.

Новину передає "Преса України".

За словами Берези, скопіювати ідею Естонії повністю Україні не вийде, оскільки в державі більшість працюючих - нелегали. Але деякі моменти, що стосуються порушень ПДР, можна адаптувати під Україну легко.

"Яка правильна законодавча ініціатива запущена в Естонії. В Україні це зробити складніше, адже більша частина громадян отримують зарплати в конвертах. Але можна цей законопроект адаптувати під Україну та зачитувати штраф не від офіційного доходу, а від... вартості автомобіля або майна порушника. Оцінка відбувається за максимальною ринковою ціною. Щоб порушувати ПДР не солодко було, і щоб відбити бажання сідати п'яним за кермо", – акцентував нардеп.

Додав, що вже готовий консультуватися на рахунок такої ініціативи з колегами. Більше того Береза висловив упевненість, що оформивши свою ідею, знайдуться голоси, аби ввести її в законодавство.

"Почну консультації з колегами та при розумінні того, що законопроект хоча б можна буде протягнути в зал, займуся його адаптацією. А якщо цей законопроект зайде в зал, то голоси під нього зберу", – резюмував Борислав Береза.

Нагадаємо, уряд Естонії ввів зміни у законодавстві, які стосується порушень ПДР. Так, штрафи будуть складатися на підставі середнього денного доходу порушника.

Другие новости