ПоддержатьУкраїнська

"Безвихідна ситуація" – адвокат Януковича розповів, чому екс-президент просив РФ ввести війська в Україну

StopCor
StopCor

StopCor

'Безвихідна ситуація' – адвокат Януковича розповів, чому екс-президент просив РФ ввести війська в Україну

Адвокат Януковича Олександр Горошинський повідомив, що екс-президент попросив Володимира Путіна ввести війська в Україну, тому що в нього “не було вибору”.

Про це інформує “Укрінформ”.

Горошинський заявив про це під час виступу в судових дебатах у справі про держзраду Януковича.

У лютому відбулося фактично незаконне захоплення влади, його (Януковича - ред.) переслідували... Він знав тоді про дві юридичні складові - угоду про мирне врегулювання кризи і договір про дружбу з РФ. Президент звертався до країн-гарантів, які підписували угоду (про мирне врегулювання - ред.)... дзвонив, але поручителі ці зникли. І є варіант звернутися до іншої країни. Що мав робити президент? У нього іншої можливості не було”, - стверджує Горошинський.

Він наголосив, що наразі Росію називають агресором, і вона дійсно анексувала Крим, але, водночас, висловив думку, що “Янукович станом на лютий-березень 2014 року реалізував усі юридичні можливості, які міг”.

Також Горошинський, коментуючи відмову Януковича від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, зазначив, що, на думку захисту, Янукович просто призупинив підписання цієї угоди, бо хотів домовитися про більш вигідні економічні умови для України.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд Києва 29 червня 2017 року ухвалив рішення про проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Одним із головних доказів у справі є звернення пана Януковича до Путіна 1 березня 2014 року про введення російських військ в Україну.

Читайте також: “Захоплений Донецьк струсонули вибухи: била “жорстка стрілецька”, гриміли залпи – подробиці”.

Другие новости