ПоддержатьУкраїнська

Білорусь заявила про арешт 26 активістів з символікою "Азову" та зброєю

StopCor
StopCor

StopCor

Білорусь заявила про арешт 26 активістів з символікою 'Азову' та зброєю

Правоохоронці Білорусі затримали представників організацій "Білий легіон" та "Молодий фронт", стверджує Комітет державної безпеки Білорусі. У них нібито вилучено зброю, яку вони мали застосувати для терактів у країні. Окрім того у них знайшли агітаційну атрибутику, що нібито належить батальйонам "Азов" та УНА-УНСО.

Білорусь заявила про арешт 26 активістів з символікою ''Азову'' та зброєю

Новину повідомляє "Преса України".

Повідомляється, що КДБ Білорусі затримані активісти "Білого легіону" на чолі з Мирославом Лозовським, а також "Молодого фронту" на чолі з Дмитром Дашкевичем – всього 26 осіб.

"Проведено 29 обшуків за місцями їх проживання, перебування та зберігання предметів і документів. Вилучено автомат Калашникова, 3 карабіни, 2 пістолети, набої, гранати, кийки, метальні ножі та сокири, предмети й речовини для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, військову форму, бронежилети, каски, медичні аптечки натовського зразка, різну атрибутику батальйону "Азов", "тактичної групи Білорусь", УНА-УНСО, а також посібники по веденню бойових дій в місті", – стверджується в повідомленні.

https://youtu.be/ucQdUNK9xWg

Стосовно затриманих КДБ Білорусі відкрило кримінальну справу за звинуваченням у підготовці до участі в масових заворушеннях.

У спецслужбі також заявили, що затримані нібито планували використовувати зброю під час вуличних акцій 25 березня. Крім того в КДБ заявили, що в Білорусь нібито планували прибути "бойовики з України".

Цікаво, що у відеосюжеті БЕЛТА серед іншого можна побачити агітаційну атрибутику протилежного змісту – наклейки "за Новоросію", "Антимайдан" і "революції не буде" зі слідами черевиків на біло-червоному прапорі.

Нагадаємо, 21 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про затримання декількох десятків бойовиків, які готували провокації зі зброєю. За його словами, вони готувались у таборах, розташованих в Україні, Білорусі та ще в якійсь країні. "В Литві або в Польщі. Не буду стверджувати, але десь там", – не зміг точно сказати Лукашенко.

Другие новости