ПоддержатьУкраїнська

Битва за землю - АТОвці у якості знаряддя

StopCor
StopCor

StopCor

Битва за землю - АТОвці у якості знаряддя

Нажаль, багато учасників АТО не зовсім розуміють, як застосувати своє переважне право на землю і навіть не намагаються отримати паї власними силами, чим і користуються нечисті на руку посадовці, пропонуючи конвертувати це право у «кеш». Саме це ледь не відбулось у селищі Соколівське, що на Кіровоградщині.

Наприкінці 2017 року «СтопКор» вже розповідав про земельні суперечки у цьому регіоні. Нагадаємо, тоді журналістське розслідування стосувалось вибіркового правосуддя, коли за абсолютно однаковими позовами судді Апеляційного суду Кіровоградської області виносили кардинально різні рішення. Та нещодавно справа набула нового розвитку: неабияку увагу привернула до себе чергова сесія Соколівської об’єднаної територіальної громади, що відбулась 6 липня цього року.

Зокрема, під час сесії розглядалось і земельне питання, яке й стало об’єктом жвавого інтересу. За даними місцевих ЗМІ, керівництво Соколівської ОТГ вчергове зробило спробу виділити ділянки дванадцяти нібито місцевим АТОвцям. Чому «нібито»? Тому що, як повідомили у Кіровоградській обласній Організації Спілки офіцерів України, частина претендентів за місцем реєстрації на є представниками Соколівської територіальної громади, мешканцями Кропивницького та навіть області.

За наявною у журналістів інформацією, реальні герої АТО у цій справі відіграють роль маріонеток, а «ляльководом» є депутат районної ради В’ячеслав Цатурян. Цей чоловік вже не вперше застосовує корупційну схему привласнення землі, використовуючи імена осіб, які наразі мають законне переважне право на виділення ділянок, з подальшим викупом у них цієї землі за безцінь. Нажаль, багато учасників АТО не зовсім розуміють, як застосувати своє переважне право і навіть не намагаються отримати паї власними силами, чим і користуються нечисті на руку посадовці, пропонуючи конвертувати це право у «кеш». І це – в той час, коли справжні представники територіальної громади, які планують самостійно обробляти ділянки, все ще очікують на їх виділення.

Отримавши земельну ділянку за цією схемою, на ній можна не тільки непогано нажитися, але ще й не сплачувати значну суму податків, знову таки прикриваючись героями-АТОвцями. Тож для незаконного поповнення власної латифундії пан Цатурян мав зробити останній крок, а саме – протягнути необхідне йому «кишенькове» рішення сесії ОТГ. При цьому оприлюднений порядок денний цієї сесії нібито не передбачав розгляду земельного питання: за задумкою «режисера», його обговорення та прийняття рішення мали відбуватись «з голосу».

Проте цього разу задум провалився: уподобаний депутатом-агрорейдером шмат землі ще декілька років тому відповідним рішенням райради був виділений під гірничий відвід Кіровоградському кар’єру для видобутку корисних копалин. Тож представники компанії відвідали сесію, аби нагадати про це і запобігти прийняттю сумнівного рішення. Їх поява змусила Цатуряна, який досі відчував себе абсолютним господарем ситуації, занервувати і прибігти до допомоги декількох десятків молодиків напівкримінальної зовнішності (у просторіччі – «тітушок»), які його супроводжували. Ця бригада під керівництвом пана депутата з використанням погроз почали здійснювати «фейс-контроль» і фільтрацію допуску до сесійної зали; зокрема, Цатурян особисто провів туди юриста, що одноосібно представляв інтереси усіх дванадцяти претендентів на земельні ділянки.

Безпосередньо під час сесії виявилось, що одіозний посадовець був настільки впевнений у позитивному для себе рішенні, що заздалегідь вже засіяв усі спірні землі й очікує на врожай.

Битва за землю - АТОвці у якості знаряддя

Врешті-решт голова об’єднаної територіальної громади пані Заверюха разом з депутатським корпусом зняли дане питання з порядку денного. Тож напруга тимчасово спала – до наступної сесії ОТГ або до винесення остаточного судового вердикту. А от кричущими діями сумнозвісного депутата Цатуряна мали б зацікавитись відповідні органи. Зі своєї сторони, «Стоп Корупції» й надалі уважно стежитиме за подальшим розвитком подій.

Другие новости