ПоддержатьУкраїнська

"Бо тебе кохає фантастична жінка": топ-10 "альфонсів" серед українських посадовців

StopCor
StopCor

StopCor

'Бо тебе кохає фантастична жінка': топ-10 'альфонсів' серед українських посадовців

Згідно з даними проєкту Канцелярської сотні "Декларації", за 2018 рік зафіксовано 46 тисяч держслужбовців, частка доходів членів родин яких перевищує 75% від загальної суми сімейного доходу. І у десятках випадків ці суми рахуються десятками мільйонів гривень. У списку майорять прізвища дружин бізнесменів і татусевих донечок, але є й чимало чоловіків. Тож, якщо перефразувати відомий жарт, мало не за кожним "скромним" посадовцем стоїть успішна жінка, яка оплачує йому це "хобі".

Вдалий шлюб чи намагання приховати статки за тендітною спиною коханої жінки? "СтопКор" пропонує рейтинг топ-10 українських політиків і чиновників на утриманні багатих дружин за підсумками аналізу декларацій 2018 року.

Методика досить проста: щоб виключити будь-який фактор суб’єктивності, беремо всі електронні декларації за 2018 рік, що наявні на сайті declarations.com.ua – таких усього 834 тисячі.

Крок 1 – обираємо всі декларації за 2018 рік

Наступний крок – у вкладці "Доходи й активи" відфільтровуємо тільки ту групу декларацій, у яких частка доходів членів родини становить понад 75%. Тепер їх залишилось лише 46 тисяч.

Крок 2 – виділяємо декларації, в яких частка доходів родини перевищує 75%

Обравши декларації за цим критерієм, переходимо до вкладки "Список декларантів" і сортуємо їх за загальною сумою доходів.

Крок 3 – сортуємо декларантів за сумою доходів

Далі зовсім просто: прибираємо з отриманого списку жіночі імена та прізвища, видаляємо неодружених, і – вуаля, маємо наш топ. Статистика – річ уперта.

''Бо тебе кохає фантастична жінка'': топ-10 ''альфонсів'' серед українських посадовців

Герега Олександр Володимирович – народний депутат Верховної Ради України VII скликання (фракція Партії регіонів) і VIII скликання (позафракційний).

У 2017 році уманські активісти "СтопКору" розслідували передачу в оренду земель Міністерства оборони з подальшим будівництвом на ділянці гіпермаркету будівельних матеріалів "Епіцентр", що належить подружжю Герег.

У 2018 році журналісти "Схем" оприлюднили інформацію про те, що Олександр і Галина Гереги продовжують вести бізнес в окупованому Криму, а також мають фірму у Московській області.

Загальний дохід родини у 2018 році становив 135 625 622 грн, з них 21,7 млн грн – дивіденди дружини, Галини Федорівни у ТОВ "Епіцентр К", а ще понад 87 млн грн – це подарунки Галині від самого Олександра Володимировича у негрошовій формі (при тому, що заробіток власне пана Гереги у тому ж році становив "лише" 25 млн грн).

Пані Герега разом із чоловіком володіє акціями ПАТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд ОФЕРЕНТ" та корпоративними правами ТОВ "Епіцентр К", ТОВ "Епіцентр Н", КУА "Атена Груп", ТОВ "Алга Актив", ТОВ "Респектум" та ТОВ "Інтурист", а також є кінцевим бенефіціаром щонайменше десятка компаній, зокрема й офшорних.

Галині Федоровні належать 15 земельних ділянок на Київщині, дві квартири площею 189,5 і 888,5 квадратів у столиці, будинок площею 454,9 кв м в Іспанії, автівки BMW та Porsche Carrera, гараж та кілька машиномісць. Пані Герега також декларує ювелірні прикраси з діамантами, 3 сумки Hermes, 5 коштовних годинників, шуби з хутра шиншили й соболя та 3 картини.

''Бо тебе кохає фантастична жінка'': топ-10 ''альфонсів'' серед українських посадовців

Матіос Анатолій Васильович – до нещодавнього часу заступник Генерального прокурора, головний військовий прокурор (з 27 серпня 2014 до 2 вересня 2019 року), брав участь у конкурсі на посаду голови ДБР. 2 вересня звільнений з посади та направлений у розпорядження Міністерства оборони до розв'язання питання про його подальшу військову службу "у зв'язку зі службовою необхідністю".

Загальна сума доходів родини за 2018 рік – 81 066 981 грн, з них майже 25 млн – повернення фінансової допомоги дружині пана Матіоса – Ірині Василівні Барах від ПП "Поліекспо", понад 11 млн – одержання нею ж фінансової допомоги у ТОВ "Ампір" і майже 32 млн – дивіденди пані Ірини у СТОВ "Таврійська Перспектива". Заробітна плата самого Анатолія Васильовича у Генпрокуратурі за рік становила 1,78 млн грн.

Пані Барах є одноосібною власницею ПП "Поліекспо", ТОВ "Ампір", зернопереробного підприємства "Зерно Таврії", ТОВ "Тягінське хлібоприймальне підприємство" та має 90% у статутному капіталі СТОВ "Таврійська Перспектива".

Ірина Василівна володіє земельною ділянкою площею 138 480 кв. м у Макарівському районі Київської області, квартирами у столиці та Херсоні, будинком на 518,6 квадратів на Обухівщині, гаражем та державними облігаціями України номінальною вартістю 23 991 816 грн.

Пані Ірина також задекларувала меблі – спальний гарнітур і комплект для їдальні, годинники Chopard і Franck Muller, шуби з хутра норки й соболя, каблучку Cartier та колекцію мейсенського фарфору.

''Бо тебе кохає фантастична жінка'': топ-10 ''альфонсів'' серед українських посадовців

Чорнак Руслан Васильович – голова Ужгородської районної ради, депутат Ужгородської районної ради.

Загальний дохід родини за 2018 рік – 60 124 417 грн, з яких понад 58 млн грн – це дохід дружини, Лесі Миколаївни Андрусь-Чорнак від відчуження нерухомого майна, цінних паперів та корпоративних прав.

Дружина Руслана Васильовича працює в обласному фонді інвестування (із заробітною платою близько 8 тис. грн/міс.) та займається підприємницькою діяльністю (зокрема, є бенефіціаром ТОВ "ТОВА" та ТОВ "Оріяна-2"). Має кілька земельних ділянок та житловий будинок на 413,4 кв. м у Сторожниці. А також задекларувала 55 млн грн готівкою.

Пані Леся – донька Миколи Андруся, який з квітня 2002 р. до квітня 2006 р. був головою Закарпатської обласної ради, у 1995-2001 роках – головою Ужгородської РДА.

''Бо тебе кохає фантастична жінка'': топ-10 ''альфонсів'' серед українських посадовців

Андріїв Андрій Євстахович – депутат Закарпатської обласної ради, рідний брат мера Ужгорода – Богдана Андріїва. Балотувався до ВР по 68-му окрузі, де зафіксована спроба масової купівлі голосів виборців по 500 грн, наразі слідство з цього приводу триває.

Політична кар'єра братів Андріївих насичена корупційними скандалами. Так, мера звинувачують в розкраданні бюджетних коштів в розмірі 6,5 мільйонів гривень. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Раніше журналісти з’ясували, що родині Андріївих належить ресторан у центрі Відня, вартістю понад мільйон євро.

Загальний дохід родини за 2018 рік – 45 792 357 грн, з них понад 32 млн грн – дивіденди дружини, Наталії Миколаївни у ТОВ "СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ ПЛЮС".

Основне місце роботи пані Наталії – Класичний приватний університет, де вона має заробітну плату у 5467 гривень. Утім, жінка володіє корпоративними правами кількох компаній – 33% у ТОВ "СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ ПЛЮС", 25% у ТОВ "Гідро плюс", 21% - у ТОВ "Водограй".

Наталії Миколаївні належить іномарка RANDGE ROVER 2013 року випуску (згідно з декларацією, це єдиний автомобіль у родині), квартира і житловий будинок в Ужгороді та земельні ділянки: площею 29 000 кв. м у с. Великі Лази, 16 625 кв. м у Чинадійово, 900 кв. м у Нижньому Солотвині, 2320 кв. м в Ужгороді. А також приміщення магазину непродовольчих товарів, реконструйоване з власних нежитлових приміщень.

***

До топ-10 також увійшли:

Святаш Володимир Миколайович – головлікар Харківського обласного центру здоров’я, депутат Харківської обласної ради, батько екснардепа Дмитра Святаша. Дохід родини за 2018 рік: 38 775 323 грн, з яких 23,1 млн грн – дохід дружини, пенсіонерки і бізнес-леді Лариси Миколаївни від відчуження цінних паперів та корпоративних прав панамської компанії LUXSON SALES INC.

Володимир Миколайович Святаш Фото: Харківська обласна рада

Клімов Леонід Михайлович – нардеп 4, 5, 6, 7 та 8-го скликань, ексрадник Віктора Януковича. Дохід родини за 2018 рік: 38 711 445 грн, з них левова частка – дохід дружини, домогосподарки Тетяни Юріївни від відчуження рухомого майна та подарунки їй у негрошовій формі від сина – Олексія Леонідовича.

Леонід Михайлович Клімов Фото: Вікіпедія

Бандуров Володимир Володимирович – нардеп ВР 7 та 8-го скликань, один з депутатів, які голосували за "диктаторські закони" у січні 2014-го, член виконкому Федерації футболу України. Дохід родини за 2018 рік: 25 657 954 грн, з яких 21 млн – кредити, отримані дружиною – бенефіціаром кількох компаній Наталею Олегівною Бандуровою.

Бандуров Володимир Володимирович Фото: Вікіпедія

Дзензерський Денис Вікторович – депутат 7 та 8-го скликань, ексзаступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, фігурант антикорупційних розслідувань. Дохід родини за 2018 рік: 24 822 649 грн, з яких майже 20 млн – доходи дружини, також депутатки 7 та 8-го скликань Тетяни Донець від здачі майна в оренду, відчуження майна тощо (зауважимо, частину 2018 року пані Донець перебувала у декретній відпустці).

Денис Дзензерський і Тетяна Донець Фото: ukrreporter.com.ua

Оприск Микола Петрович – юрист, депутат Миколаївської міської ради Львівської області, президент ФК "Миколаїв". Дохід родини за 2018 рік: 24 179 689 грн, з них понад 22 млн грн – заробіток від підприємницької діяльності дружини, Марти Оприск, власниці чималого парку вантажних автомобілів.

Оприск Микола Петрович Фото: ФК ''Миколаїв''

Залишайтесь з нами, попереду ще багато цікавих досліджень декларацій народних обранців і топових держслужбовців!

Другие новости