ПоддержатьУкраїнська

Активісти пішли до Генпрокурора та головного копа Києва через браконьєрів з Троєщини

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти пішли до Генпрокурора та головного копа Києва через браконьєрів з Троєщини

Зупинити нелегальний видобуток піску на озері Алмазне на Троєщині у Києві, завести справи на фірми-браконьєрів та покарати нелегалів. З таким зверненням активісти ГО «Стоп корупції» прийшли до Генпрокурора Руслана Рябошапки та головного поліцейського столиці Андрія Крищенка. Борці із піщаною мафією передали у правоохоронці відомства усі факти та докази злочинів. 

 Активісти ГО «Стоп корупції» прийшли до Генпрокурора Руслана Рябошапки

«Ми встановили, що екологія найбільшого у Києві житлового масиву Троєщина під загрозою через незаконну діяльність браконьєрів-нелегалів, які здійснюють свою протиправну діяльність на найбільшому озері Києва – Алмазному що у Деснянському районі м. Києва.

Активісти встановили, що на нелегалів неодноразово скаржились місцеві жителі, які звертались до правоохоронних органів. За результатами таких звернень та скарг ГУ НП Деснянського району було відкрите кримінальне провадження. Але слід зауважити, що фактично розслідування не проводиться і жодних слідчих дій не було вчинено, ба більше, нелегали й надалі продовжують видобувати незаконно пісок на озері», – йдеться у тексті звернення.

 Стопкорівцям вдалося впіймати браконьєрів на гарячому

Активісти ГО «Стоп корупції» протягом року здійснювали моніторинг незаконних точок видобутку піску на озері Алмазному. Стопкорівцям вдалось упіймати браконьєрів на гарячому та зафіксувати факт незаконного намиву. Примітно, що викрити браконьєрів не змогла навіть поліція, адже нелегали орудували виключно серед ночі, а свідками злочину ставали лише рибалки та жителі масиву.

Також було встановлено, що нелегали прикривалися підробленими документами, які ніби то надають право на проведення видобутку.

«Під час чергового виїзду активістів ГО «Стоп корупції» на озеро Алмазне представник нелегалів показав активістам документ за підписом керівництва КП «Плесо». Лист нібито і дозволяє роботи на озері, однак коли активісти звернулись за роз'ясненнями до КП «Плесо», у комунальному підприємстві відповіли, що такий лист не надсилали, і що це підробка.

Активісти пішли до Генпрокурора та головного копа Києва через браконьєрів з Троєщини

Разом з тим слід зазначити, що до вищенаведеної проблеми долучилися й інші уповноважені особи, так зокрема представник Національної екологічної ради України. Олександр Чистяков у серпні 2019 року під час виїзду на місце зазначив, що на озері Алмазне протягом місяця працює земснаряд без жодних дозвільних документів і масово вивозиться пісок.

Піщані нелегали орудують під виглядом розчищення річища водойми.

Активісти пішли до Генпрокурора та головного копа Києва через браконьєрів з Троєщини

Біля об'єкта був розміщений інформаційний стенд, згідно з яким там нібито проводилось виконання природоохоронних заходів з відновлення водойми на замовлення Державного агентства водних ресурсів України ДП «Укрводсервіс». Замовник – ДП «Укрводсервіс». Виконавець-інвестор – ТОВ «НВП «Екосервіс», генпідрядник – ТОВ «Сабулум трейд», зазначено у документі, який активісти ГО «Стоп корупції» передали у ГПУ та ГУ НП міста Києва.

Другие новости