ПоддержатьУкраїнська

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

StopCor
StopCor

StopCor

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

Зовні симпатична картинка не завжди відповідає суті. Нещодавно НАБУ завело справу на Омеляна. Відомого своєю "демократичністю" і риторичними здібностями. Але, реально ж, є факти отримання неправомірної вигоди і декларування недостовірної інформації.

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

Плани Наполеона не по зубах

Очевидно, що Омелян вже бачив себе в списку нової політичної сили, або ж технічним кандидатом в Президенти, адже працював не настільки на реальний результат в галузі, скільки на публіку. Створюючи міфи про польоти по 30 євро і про країну електрокарів, одіозний міністр виступав не більше ніж шаманом, шоуменом, що не розуміють нічого в важкій роботі глави Міністерства інфраструктури і реальних інструментах виведення країни з кризи, роботи з інвесторами.

Якщо подивитися на активність міністра інфраструктури останнім часом, то може здатися, що в майбутньому році Україну очікує автодорожній бум. У ЗМІ миготять назви доріг, які відремонтують або побудують китайські, білоруські, польські, угорські, а тепер і турецькі компанії.

При цьому В.Омелян постійно підкреслює, що Міністерству, як тигру, «не додають м'яса». І у довірливого громадянина може сформуватися думка, що якби цього молодому і енергійному міністру дали нормальний бюджет, в Україні всі проблеми з дорогами були б вирішені. А тим часом міністр ще більше тисне на оптимізм, розповідаючи, наскільки виросте фінансування ремонту та будівництва доріг завдяки створенню Дорожнього фонду. Таким чином, волею-неволею формується установка, що потрібно потерпіти рік-два і життя (якість доріг) налагодиться.

Та все ж якщо задуматися: а чи здатний В.Омелян виконувати свої обіцянки? І чи варто довіряти бюджет чиновнику, який не вміє розпоряджатися набагато дрібнішими сумами?

І на даний момент ми бачимо потенційний сюжет, який можна розіграти в кілька підходів.

Весь кінець минулого і початок цього року В.Омелян їздив Україною та розповідав про те, що МІУ вибрало як пріоритет ремонт мостів. В результаті в ЗМІ активно крутилася теза про те, що міністерство збирається відремонтувати 80 об'єктів за 2017-й рік.

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

При цьому персональна активність самого керівника МІУ в даному питанні дозволяє інтерпретувати цю цифру як його особисту гарантію.

Тим часом, з ремонтами мостів (або дорожніх покриттів на них), якщо судити по фото Південного моста, далеко не все «гаразд».

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

Міністр, вочевидь, любить багато говорити про фундаментальні проекти, особливістю яких є те, що якщо їх вдасться реалізувати, то це можна записати в особисту «скарбничку досягнень». А ось якщо вони закінчаться невдачею – то в цьому буде винен хто завгодно, але не «пан міністр». Водночас, елементарні речі в своїй винятковій «зоні відповідальності» (типу розпорядження про відкриття сучасних сувенірних лотків на об'єктах, підпорядкованих Мінінфраструктури) чомусь виявляються чиновнику «не по зубах».

Будинок товариша, автівка родички – чим міністр зацікавив НАБУ

Останнім часом все більше й більше чиновників і публічних особистостей йдуть в Президенти або збираються зайняти місце в списку партій. Давайте подивимося, хто це, хто більше часу приділяє публічній політиці, ніж своїй фундаментальній роботі. Хто ж ці «борці й герої».

Ось в черговий раз НАБУ починає справу проти ТОП чиновника, який розповідає всім, як їздить в плацкарті, а реально має будинок за 7 млн. І цілком пристойний автомобіль BMW. Такі політики зазвичай прикривають свою некомпетентність гучними словами і симпатичними обличчями, хорошими костюмами і знанням англійської. Але реальність інша – це відсутність будь-яких конкретних дій, ба більше, прагнення до суто особистої наживи.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом декларування недостовірної інформації міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном і отримало доступ до інформації про його мобільних переговорах в період з 1 грудня 2016 до 1 січня 2017 року.

Згідно з рішенням Солом'янського районного суду м. Києва, розміщеним в Єдиному державному реєстрі судових рішень, НАБУ з 26 травня 2017 року розслідує кримінальне провадження за фактом декларування недостовірної інформації (ст.366-1 Кримінального кодексу України) і незаконного збагачення (ч.3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України) міністром інфраструктури В.Омеляном.

В ході досудового розслідування НАБУ встановило, що починаючи з 10 грудня 2016 року, міністр інфраструктури України, його дружина і син, проживали в будинку, який по праву приватної власності з 27 вересня 2016 року належить двоюрідній племінниці дружини. Орієнтовна вартість будинку становить 7 млн ​​грн.

Детектив НАБУ вказав, що за інформацією Державної фіскальної служби України доходи, які б дозволили двоюрідної племінниці дружини міністра купити вказаний будинок, остання не отримувала.

Також, в період з 23 березня 2009 року по 23 березня 2011 року мати двоюрідної племінниці дружини видавала довіреність В.Омеляну на право керування автомобілем марки Lexsus RX 350, "що свідчить про їх довірчі стосунки".

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

За іншою інформацією, яку озвучував сам міністр, авто взагалі знаходиться у власності…його брата. А в котеджі в селищі Іванковичі під Києвом Омелян проживав нібито разом зі своїм другом, причому посадовець вперто відмовчується про те, чи мешкали там же його дружина й син.

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

Отож з усього вище перерахованого виникає питання: чи можна довіряти кермо державної структури та пристойні суми з держбюджету посадовцю, в якого дивним чином з’являється багатомільйонне майно і автівки, зареєстровані на далеких родичок?

Досягнення «реформатора»

Погляньмо лише на виконання міністром своїх обіцянок про ремонт 2,5 тисячі км доріг в 2017 році, прихід в український авіапростір дешевого лоукостера RayanAir і виставу «Національної транспортної стратегії 2030» – всі ці обіцянки залишилися порожніми заявами. Вся каденція міністра інфраструктури супроводжується корупційними скандалами та конфліктами з підлеглими. Можна згадати ряд корупційних скандалів на залізниці, конфлікт з главою МАУ, конфлікт з директором аеропорту «Бориспіль» і цей список можна продовжувати до нескінченності. З усього цього можна зробити висновок, а чи потрібен Україні такий міністр? Адже, по суті, крім гарної картинки і гучних обіцянок пан Омелян нічого і не досяг в галузі.

Давайте подивимося на реальну складову корупції в бюджеті, зараз на міністерські посади поставили "технократів". Які добре виглядають, пишуть в соціальні мережі та часто виступають, але форма не повинна домінувати над змістом.  Зовнішній вигляд оманливий.

До прикладу, в інфраструктурі ми знаємо все про RaianAir і про поїздки Міністра в плацкарті. Та чи зникла від цього корупція? Чи з’явилися нові дороги, на які мало не щодня анонсують виділення коштів? Зауважимо, цьогоріч у Мінінфраструктури відзвітували про ремонт 22% доріг від запланованої кількості. Проблема, за словами очільника структури, у недофінансуванні та боргах «попередників», за які й досі начебто доводиться розраховуватися.

Та з наступного року сума видатків на ремонт і будівництво доріг в Україні зросте з 14 до 30 мільярдів гривень. Залишається лише сподіватися, що кошти використають за призначенням.

Бідний багатий Омелян

Одіозний політик, потрапляючи час від часу в халепу із запитаннями «цікавих» журналістів, щоразу вміло виходить з ситуації. Та влітку цього року аргументи пана Володимира виглядали якось зовсім непереконливо на фоні його мандрівки за кордон.

Йдеться про відпочинок міністра, на який він витратив, за оцінками та інформацією ряду українських ЗМІ півмільйона гривень. Міністр інфраструктури відпочивав"по багатому", в одному з найдорожчих готелів Бодрума. За даними видання Depo.ua, міністр зупинився в одному з найдорожчих готелів Туреччини – Luxbodrum, вартість однієї ночі тут перевищує 30 тис. грн.

«Божевільні цяцьки» Володимира Омеляна: антикорупційні органи взялися за багатомільйонні статки міністра інфраструктури

Згідно з декларацією, заповненою міністром, його дохід за 2016 рік склав близько 290 тис. грн. З урахуванням вартості перельоту для нього та членів його сім'ї, він витратив на відпочинок понад 500 тис. грн.

Натомість журналістам Омелян розповів, що літав на відпочинок економ-класом, та й відпочивав нібито у бюджетному готелі, де з додаткових послуг був лише сніданок.

А нещодавно пану Володимиру довелося затято відхрещуватися від «божевільної цяцьки» – урядовець спростував чутки про купівлю елітного Майбаха.

І знову ж факти життя «на широку ногу» привернули увагу антикорупційних органів України.

Що маємо у підсумку

Добре відомо, що будь-яка вірьовка любить витися до першого вузла. Так можна сказати і про діяльність міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Якщо політику досі вдавалося виходити сухим із води – строката й сумнівна діяльність урядовця може припинитися вже незабаром.

У декларації за 2016 рік Омелян не вказав право користування будинком, у якому мешкав з родиною. Також досудове розслідування встановило, що Омелян не вказав у своїй декларації автомобіль "BMW X5" 2015 року випуску, орієнтовною вартістю 1,59 мільйона гривень, яким користується з 2015 року і який належить братові міністра.

"На думку органу досудового розслідування, Омелян подав недостовірні відомості у декларацію, … а тому у діях останнього вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України", – йдеться у матеріалах суду.

До того ж, за даними НАБУ, у декларації і за 2015-й, і за 2016 роки Омелян зазначив, що має збереження в розмірі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро, а його дружина – 70 тисяч доларів.

Водночас, за даними Державної фіскальної служби, нарахований дохід Омеляна за 2012-2016 роки становить 1 мільйон 273 тисячі 985 гривень, а валовий дохід його дружини за 2012-2016 роки становить 2 мільйони 321 тисячу 122 гривні. Підкреслюється, що Омелян з 1999 року працює виключно на державній службі.

Детективом зазначено, що племінниця дружини Омеляна з вересня 2012 року покинула територію України та не поверталась.

Сукупний дохід батька, матері та брата племінниці за період з 2012 по 2016 роки склав 2 мільйони 150 тисяч 172 гривні (спадщина). При цьому за цей же період останні набули у власність 5 об'єктів нерухомості та два автомобілі.

За словами детектива, Омелян "вчинив кримінальне корупційне правопорушення, а саме набуття особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав яких не підтверджено доказами".

У зв’язку з вищенаведеним детективи НАБУ просили суд надати тимчасовий доступ до документів і номерів мобільних телефонів Омеляна та його родини, а також водіїв. Суд частково задовольнив клопотання НАБУ і надав детективам тимчасовий доступ до номера мобільного зв'язку, яким користується Омелян.

Рішення суду оскарженню не підлягає…

Другие новости