ПоддержатьУкраїнська

Депутат представляє антикорупційну організацію у П’ятихатках на Дніпропетровщині

StopCor
StopCor

StopCor

Депутат представляє антикорупційну організацію у П’ятихатках на Дніпропетровщині

Представник відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у П’ятихатках - депутат, волонтер, підприємець і громадський діяч. Сергій Саламаха розповів журналістам про своє бачення вирішення проблем у регіоні.

 Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

Сергій Саламаха отримав 2 вищі освіти: економічну і з державного управління і адміністрування. Як приватний підприємець веде невеличкий родинний бізнес, який заснували ще батьки, а тепер там працює і його дружина. Родина виховує трьох синів.

В буремні 2013-2014 роки з іншими земляками підтримував «праведний гнів народу» волонтерською допомогою.

Волонтерство не кинув і досі. Сергій Саламаха давно і активно співпрацює з громадською організацією «Родинне коло загиблих героїв». Організація об’єднує сім’ї загиблих в АТО. Саламаха з однодумцями збирають одежу, їжу, кошти і передають тим, хто потребує, або бійцям на фронт. Без пафосу, не для піару і реклами. А просто тому що комусь це потрібно.

Пан Сергій має серйозний досвід державної служби: з 2015-го по 2019-й очолював П’ятихатську районну державну адміністрацію. Вже тоді активно виступав проти корупції в регіоні.

На місцевих виборах 2020 року громада надала йому підтримку: Сергія Саламаху обрано депутатом місцевої ради П’ятихатської ОТГ. Люди підтримали Сергія, бо добре його знають. Багато кому він допомагав і допомагає особисто: матеріально і транспортом – вантажівку надати, організувати перевезення тощо.

«Буває так, що людині вкрай потрібна допомога. Тут і негайно. Через бюджет ОТГ виділяти – довго, там чимало бюрократичних моментів. На це можуть піти місяці. Якщо бачу, що дійсно треба допомогти негайно – роблю. Неформально. Коли ж бачу, що просять, бо самі не хочуть нічого робити – відмовляю. Жебракування не люблю», - розповідає пан Сергій.

«Робота на чолі П’ятихатської РДА і у депутатському корпусі додала і не справжніх друзів і справжніх ворогів». – зізнається він. 

 Але як говорив Вінстон Черчіль «Якщо у вас є вороги – вітаю! Значить, у своєму житті ви відстоювали власну точку зору».

Співпрацювати з всеукраїнською громадською організацією «Стоп корупції» Сергій почав три роки тому. Спочатку неофіційно – разом з активістами боровся з проявами корупції. У серпні 2019-го вирішили зареєструвати відокремлений підрозділ організації.

«Гуртом і батька легше бити. В нашому випадку – корупцію – то мабуть вітчима. Ми потребували допомоги, підтримки, фахової консультації», - зазначає пан Сергій.

ПРОБЛЕМИ

Ще під час перебування на посаді голови РДА Сергій Саламаха зіткнувся з болючішими проблемами регіону. Погане освітлення. Відсутність нормальних доріг. Проблеми з водопостачанням.

«Люди в П’ятихатках вимушені жити тижнями, іноді місяцями без води. Проблема лишається актуальною і досі. Через брак коштів, інвестицій. І через брак комунікацій – насамперед, між гілками влади і тими, хто приймає рішення. Кілька років тому ця система комунікацій між районною, обласною владою і громадою нагадувала байку про Лебідя, Рака і Щуку. Після реформи децентралізації систему спростили. Тепер у громади більше важелів. Потрібні інвестиції», - пояснює депутат.

Проблему інвестицій, на думку Саламахи, треба вирішувати з урахуванням інтересів громади. Як приклад, звістка про можливу розробку і видобуток іноземцями золота на території ОТГ  сколихнула громаду. Землі поблизу селища Жовте виділили під розробку коштовного металу фірмі, власник якої – громадянин Туреччини – розповідають місцеві активісти. Та люди бояться екологічних наслідків такого промислу.

«Інвестиції, особливо іноземні – це добре. Але в даному випадку треба і інвестора захищати, і про інтереси громади не забувати. Все має бути виважено і за законом», - коментує ситуацію Сергій Саламаха.

РІШЕННЯ

 Фото: особистий архів С.Саламахи

«Переконаний, що у кожної проблеми є ім’я і прізвище!», - підкреслює Сергій Саламаха.

Саме тому депутат і громадський діяч глибоко переконаний, що ефективність вирішення нагальних проблем – справа фахівців, професіоналів. Він не вірить у реальність розв’язання проблем натовпом. Вважає такий метод неконструктивним і навіть небезпечним для розвитку суспільства.

«Думка більшості не завжди вірна. Ні мільярд мух, ані два, ані три не переконають мене у тому, що лайно – це смачно», - казав ще Йосип Єгипетський.

Отже, представник «Стоп корупції» у П’ятихатках і місцевий депутат виступає за широке залучення вузьких фахівців для вирішення конкретних проблем.

У своєму житті Сергій звик завжди брати відповідальність на себе.

«Відповіді на всі запитання – у дзеркалі! Людина – сама коваль свого щастя. І нещастя також», - каже Саламаха.

Він скромно не любить говорити про власні досягнення. Утім точно не звик відступати перед труднощами.

«Якщо це зміг один – зможеш і ти. Якщо ніхто не зміг – ти будеш перший! Цей вислів мене надихає», - зазначає депутат і громадський діяч з Дніпропетровщини.

Другие новости