ПоддержатьУкраїнська

Депутати просять Порошенка втрутитися у справу українця Едварда Чікоша, засудженого до довічного ув'язнення

StopCor
StopCor

StopCor

Депутати просять Порошенка втрутитися у справу українця Едварда Чікоша, засудженого до довічного ув'язнення

Депутати Верховної Ради вимагають від Президента Петра Порошенка посприяти звільненню з полону у Єгипті громадянина України Едварда Чікоша, якого незаконно засудили до довічного ув'язнення.

З відповідним зверненням з парламентської трибуни звернулась група народних депутатів під час засідання 24 березня.

Хочемо привернути увагу до ситуації, яка склалась з нашим земляком – громадянином України Едвардом Чікошем. Едвард Чікош – уродженець міста Ужгород, який впродовж п'яти років очолював представництво однієї з найбільших туристичних кампаній в Африці та на Середньому Сході, – повідомив нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Роберт Горват.

Він зазначив, що ще 21 жовтня 2011 року українця було заарештовано на території Єгипту за сфабрикованим звинуваченням.

"Його засудили до довічного позбавлення волі неконституційним надзвичайним судом держбезпеки Єгипту без права на апеляцію з недоведеними мотивами та за відсутністю доказів. Під час досудового розслідування не було встановлено жодного свідка, який би підтвердив обвинувачення, а справа була розглянута в надзвичайному суді під час одного засідання, яке тривало декілька хвилин", – зауважив Горват.

Він додав, що ця справа тягнеться ще з часів переслідування іноземців після революції в Єгипті 2011 року, а жертвами свавілля та ксенофобії стали громадяни США, Канади, Німеччини, Австралії, Франції. Щоправда, згодом всі вони були депортовані згідно з указом президента Єгипту №140.

Ще в листопаді 2014-го року Конституційний суд Єгипту визнав всі судові рішення після революції 2011 року незаконними, але українець досі перебуває в єгипетській тюрмі, – повідомив депутат.

Горват каже, що в грудні 2014-го року під час засідання фракції вже звертався до Порошенка з проханням особисто втрутитися в ситуацію з приводу засудження до довічного ув'язнення громадянина України.

Екстрадицію Чікоша забезпечити неможливо, оскільки його вирок не набрав і ніколи не набере законної сили: він перебуває за ґратами за законом 1968 року, який передбачає, що вирок набирає законної сили лише після аутентифікації президентом Єгипту, а це не відбувалось ще за всю історію держави.

Нардепи вимагають від Порошенка звернутись до свого єгипетського колеги й зробити все можливе для звільнення українця і повернення його на Батьківщину.

Депутати просять Порошенка втрутитися у справу українця Едварда Чікоша, засудженого до довічного ув'язнення

Головуюча Ірина Геращенко в свою чергу попросила терміново оформити це звернення, скерувати його і в Адміністрацію Президента, і у Міністерство закордонних справ.

Другие новости