ПоддержатьУкраїнська

До побачення, телебачення: «золота» спадщина Суспільного ТБ

StopCor
StopCor

StopCor

До побачення, телебачення: «золота» спадщина Суспільного ТБ

«СтопКор» вже розповідав про непрозорі тендери та закупівлі на Суспільному телебаченні. Зокрема, йшлося про обладнання, яке придбали за завищеними цінами у компаній Vision House. Та виявилося що це – лише верхівка корупційного айсберга. Адже у спадок Суспільному телебаченню, яке створили на базі обласних державних і Національної компанії, дісталися, як-то кажуть, «золоті» земля та нерухомість.

До побачення, телебачення: «золота» спадщина Суспільного ТБ

Нагадаємо, в 2014-му році Верховна Рада ухвалила Закон «Про суспільне телебачення». Проект повністю фінансується з бюджету України. Суть реформи – перетворити мережу державних обласних телерадіокомпаній на незалежне, суспільне мовлення за європейським прикладом – як BBC або Deutsche Welle.

«Бюджет цієї організації складав 1 млрд 100 млн гривень! Де продукт? Де цікава історія? Де глядачі, які б радісно дивились Суспільне мовлення? Цього немає», - відмічає телепродюсер Олександр Зирін. Але продовжимо. Звільнилися приміщення, їх у той або інший спосіб потрібно використовувати, тобто – треба здавати в оренду.

Яскравий приклад – будівля на Хрещатику. Раніше тут працював Центральний канал та радіостанція «Голос Києва». А після реорганізації тут залишились 650 квадратних метрів дорогої столичної нерухомості. Як зазначає експерт з нерухомості: «Оренда тут іде від 12 до 25 доларів за квадратний метр, Хрещатик завжди був, є і буде в ціні».

Отже, здавалося б, з оренди тільки цих приміщень Суспільне має отримувати щонайменше 8 тисяч доларів, тобто понад 200 тисяч гривень щомісяця. Це якщо рахувати за мінімальною ціною, яку озвучують експерти. Проте чомусь Суспільне обирає інший варіант – і здає метри суборендаторам за набагато менші гроші. А тим часом його керівник Зураб Аласанія постійно бідкається про тотальне недофінансування.

Про явні та приховані проблеми вітчизняного суспільного ТБ дивіться у новому сюжеті «Стоп Корупції»:

https://youtu.be/LZma3zMsPWs

Другие новости