ПоддержатьУкраїнська

Ексклюзивні подробиці "СтопКору" з першої прес-конференції нового МОН

StopCor
StopCor

StopCor

Ексклюзивні подробиці 'СтопКору' з першої прес-конференції нового МОН

Сьогодні в Міністерстві освіти та науки України відбулася перша прес-конференція нової міністрині Ганни Новосад та її заступників. Пані Новосад представила свою команду та зауважила, що обрані вже майже всі заступники. Подробиці пресконференції повідомила журналістка "СтопКору" Наталія Дігтяр. 

 Ганна Новосад представила свою команду

Представники нової команди озвучили низку пріоритетів, з яких розпочнуть роботу. Перш за все, вони ставлять перед собою завдання повністю і комплексно реформувати дошкільну та шкільну освіту. Новосад наголосила, що найважливішою в освітньому процесі вона бачить людину. Саме тому освіта має стати дитино- та студентоцентричною і враховувати першочергові потреби та інтереси людини. Планується активний розвиток Нової української школи, а також масштабна робота над принципово новими змінами дошкільної освіти.

"Ми усі маємо бути готовими до того, що наші потреби в наших окремих професіях зникнуть, і нам необхідно буде перенавчатись, змінювати наші кваліфікації, навички тощо. У такому пришвидшеному світі єдина можливість залишатися успішним і конкурентним, можливо й навіть щасливим – це вміти навчатися впродовж життя і при цьому мати доступ до якісної, спроможної, ефективної системи освіти", – пояснила міністриня.

Вона також висловила надію, що реформа дошкільної освіти стане можливою завдяки новому уряду, новим керівникам регіонів та об'єднаних територіальних громад. Адже нині повноваження щодо системи дошкільних закладів мають місцеві органи влади, а тому у МОН не так багато можливостей.

 Освіта має стати дитино- та студентоцентричною

Окрім того, Новосад наголосила на нездоровій тенденції перекосу в бік вищої освіти. За її словами, завдання міністерства – працювати над престижем професійної освіти.

Перший заступник Новосад Юрій Полюхович та заступник з питань вищої освіти Ігор Стадний говорили про низький рівень фінансування освіти, що обумовлює її низьку якість відповідно.

"Грошей у нас небагато, і розмазувати їх ми не можемо. Нам треба їх акумулювати та сконцентровувати там, де є потенціал, де ми маємо їх реалізувати. Потенціал – це і викладачі кращі, це і вимоги від абітурієнта/абітурієнтки, студента/студентки. Ми маємо отримати на виході людей, які є високоспеціалізованими фахівцями, які реалізовують свій потенціал в нашій українській економіці", – сказав Стадний.

На його думку, розв'язати проблему фінансування новий склад МОН цілком спроможний до 2021 року.

Юрій Полюхович сконцентрував увагу на науковій галузі. За його словами, завдання МОН – зробити так, щоб плагіат як явище повністю зник в Україні. Це допоможе зрозуміти, хто займається псевдонаукою, а кому гроші дійсно необхідні для наукової діяльності. У такий спосіб впровадження нової науково-метричної системи теж вплине на якість та доцільність розподілу фінансів.

 Новосад наголосила на нездоровій тенденції перекосу в бік вищої освіти

"Це створення антиплагіатної системи, тому що маючи інформацію, вже можна буде оцінювати, хто займається псевдонаукою, хто отримує гроші… Науковці мають стати елітарним клубом людей, які присвятили своє життя науці", – підкреслив Полюхович.

Також перший заступник розповів про плани міністерства співпрацювати з бізнесом. Оскільки наука, за його словами, має що бізнесу запропонувати, але не вміє продавати себе.

До кінця місяця уряд повинен презентувати покрокову інструкцію, як саме міністерство буде реалізовувати ці пріоритети. Щойно вона буде представлена, міністриня освіти пообіцяла журналістам влаштувати чергову пресконференцію для публічної презентації. Також Новосад наголосила на прозорості та підзвітності МОН перед громадою.

Другие новости