ПоддержатьУкраїнська

ЄС планує розгорнути програму щодо боротьби з корупцією в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

ЄС планує розгорнути програму щодо боротьби з корупцією в Україні

Її бюджет складе 16 мільйонів євро, початок - 1 січня 2017 року, тривалість - три роки.

Європейський союз готується оприлюднити ініціативу щодо боротьби з корупцією в Україні. Це буде зроблено комісаром ЄС з політику сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом під час конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві цього тижня, інформує Радіо Свобода.

"Вона буде опиратися на чотири підвалини: створення і розбудову інституцій для боротьби з корупцією, посилення парламентського контролю, робота з органами місцевої влади, підтримку громадянського суспільства та журналістських розслідувань".

Програма буде керуватися з офісу Представництва ЄС в Києві і втілюватиметься Данією. Саме ця скандинавська країна є найменш корумпованою державою світу, як каже рейтинг міжнародної організації Transparency International. В цьому рейтингу Україна перебуває на 130 позиції з 168 країн світу і є найбільш корумпованою державою Європи.

Балтійські держави, Польща та Румунія також, можливо, зроблять свої внески в ініціативу ЄС, оскільки мають значний досвід переходу від посткомуністичного ладу до демократичного.

Як сказав один з представників ЄС виданню, "корупція все ще домінує у повсякденному житті, панує в бюрократичному апараті та в політиці" в Україні.

Саме корупція уповільнила надання Україні безвізового режиму з ЄС.

Другие новости