ПоддержатьУкраїнська

Генпрокуратура підтвердила співпрацю з фондом Сороса – подробиці

StopCor
StopCor

StopCor

Генпрокуратура підтвердила співпрацю з фондом Сороса – подробиці

ГПУ визнала, що співпрацює з фондом Джорджа Сороса "Відродження", проте не вказала, скільки грошей від нього отримала.

Про це свідчать офіційні відповіді Офісу генпрокурора на два запити колишнього замісника міністра юстиції України Володимира Богатиря.

Зокрема, у відповіді від 30 січня на перший запит у відомстві Рябошапки зазначили, що робота прокурорів оплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. У той же час в ГПУ підтвердили, що фонд Сороса "Відродження" сприяв організації закордонних відрядження співробітникам Генеральної прокуратури.

"За інформацією Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генерального прокурора, повідомляємо, що в період 2014-2019 рр. співробітництво між Генеральною прокуратурою та Міжнародним фондом "Відродження" носило експертно-консультативний характер. Крім того, фонд сприяв організації службових закордонних відряджень працівників органів прокуратури (грошові кошти учасники не отримували). Працівники Департаменту, відповідального за організаційно-протокольне забезпечення заходів міжнародного співробітництва в органах прокуратури України, здійснювали комунікацію зі співробітниками фонду в межах своєї компетенції ", - йдеться в офіційній відповіді ГПУ, передає "ZIK" посилаючись на "Strana.ua".

Проте вже у другій відповіді від 10 лютого у відомстві заявили, що Генпрокуратура не вела облік закордонних відряджень своїх співробітників.

"... Нормативними документами Генеральної прокуратури України ... не передбачено ведення обліку перевірок з тих чи інших питань. Облік іноземних службових відряджень по суб'єктам, які залучалися до організації відряджень працівників органів прокуратури України, і конкретних джерел фінансування не ведеться, в зв'язку з ніж неможливо виділити інформацію по запитуваною критеріям, в т.ч. надати перелік працівників Генеральної прокуратури України, які перебували в зарубіжних службові відрядження, сприяння в котрих надавалося Міжнародним фондом "Відродження", - йдеться у документі.

Крім цього, у відповіді зазначено, що сприяння стосувалося "участі працівників прокуратури в заходах, спрямованих на отримання досвіду в сферах, які є актуальними для роботи відомства. Зокрема, щодо налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом".

Також у відомстві наголосили, що працівники органів прокуратури брали участь в заходах з розвитку "їх практичних навичок і отримання досвіду в сферах, які є актуальними для роботи відомства, зокрема щодо налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом".

Нагадаємо, нещодавно народний депутат України Макс Бужанський заявив, що поява "соросят" у парламенті і Кабінеті міністрів - це фінальна точка того, що суспільство декілька років готували до того, що вони саме та модель, на яку всі мають бути схожі.

Другие новости