ПоддержатьУкраїнська

Громадський бюджет недоброчесності: у столиці усувають громаду від прийняття рішень із покращення життя

StopCor
StopCor

StopCor

Громадський бюджет недоброчесності: у столиці усувають громаду від прийняття рішень із покращення життя

Кожен, хто коли-небудь цікавився можливістю взяти участь у громадському розподілі грошей на розв'язання важливих проблем Києва, чув про громадський бюджет, який існує в місті з 2016 року. Ідея полягає в тому, що кожен, хто хоче, може голосувати за запропоновані активістами проєкти, що допомагають містянам, або й самому запропонувати свій проєкт. Наприклад, улаштування нічного освітлення вулиць, придбання обладнання для комунальних закладів і шкіл тощо. Що ж відбувається насправді з коштами, що спрямовані з бюджету на покращення життя городян?

 Ілюстрація: СтопКор

Журналісти з "Київ-Власть" ще у квітні 2021 року опублікували матеріал, де розповіли, що за минулими розподілами громадського бюджету — а це, зокрема, був бюджет-2020 — стоїть команда, пов’язана з відомим колишнім шоуменом, а зараз народним депутатом Романом Грищуком. Для захоплення влади у громадській бюджетній комісії учасники попередніх комісій вирішили перестрахуватись і "дозволили", щоб усі наступні комісії формувалися тільки з тих, хто вже брав участь і перемагав у конкурсі з розподілу громадського бюджету.

Для цього була винайдена така стаття: "формування ГБК тільки з лідерів команд Громадського бюджету минулих років", що створює можливість для корупції в роботі громадського органу, адже всі претенденти на членство в громадській бюджетній комісії не раз перетиналися між собою та перебувають більше в партнерських відносинах. Для нових місця не залишається.

Такий підхід відштовхнув громадськість від участі в цьому театрі абсурду. Після провальної роботи ГБК-4 у 2020 році кількість проєктів знизилася з 846 у 2019 році до 276 у 2021 році. Я сам був свідком нечуваного хамства в прямому ефірі, коли розглядали мою скаргу на порушення розгляду проєкту.

Результатом такої "роботи" стало внесення команди Романа Грищука (яку традиційно серед активістів та журналістів називають командою КПІ-НАУ) до списку недоброчесних.

Інформація про це є у вільному доступі. Це протоколи засідань ГБК-5 від 24 травня (протокол №6) та від 28 травня (протокол №7 ), а також відеотрансляції засідання комісії 2 червня 2021 року.

24 травня року ГБК-5 (нинішнього складу, 2021 року) нарешті розглянула та підтримала скарги Артема Савічева та Володимира Басовського про недобропорядність народного депутата Романа Грищука, а також членів ГБК-3, пов'язаних з нардепом: Валентини Гайдаш, Ярослава Гордієнка, Олега Альохіна, Івана Ніколенка, Анни Боришкевич і Геннадія Новікова.

28 травня 2021 року ГБК-5 відхилила апеляційні скарги. Таким чином усі названі члени ОБК-3 і народний депутат внесені на рік у список недоброчесних. Автори скарги — Артем Савічев і Володимир Басовський.

На цьому активісти вирішили не зупинятись і нещодавно направили нову скаргу до ГБК-5 уже на нових осіб, які, на їхню думку, теж є недоброчесними.

Повністю текст скарги наводити не буду. Лише зазначу, що скаргу писала вже більша кількість авторів: Басовський Володимир Олександрович, Гурін Микола Володимирович, Савичев Артем Леонідович та Тихонов Олексій Євгенович.

 Фото: Володимир Чеславський

У скарзі предметно розглянуто, як команда КПІ через змову займалася підтримкою "своїх" проєктів, та наведено всі варіанти зловживань членів комісії Громадських бюджетів 2017-2020 років. Згадуються як уже віднесені до недоброчесних Геннадій Новіков, Іван Ніколенко, Анна Боришкевич, так і нові учасники цього списку Андрій Єрофєєв, Кирило Немченко, які допомагали в дерибані народних грошей.

Кількість кандидатур для внесення до переліку недоброчесних значно збільшена. Ось вони: Вікторія Оломуцька, Михайло Лейченко, Денис Заєць, Андрій Пащенко, Оксана Гаєвська, Олександр Медведєв, Дмитро Осипчук, Геннадій Новіков, Анна Боришкевич, Іван Ніколенко, Олена Атаманчук, Ірина Крезуб, Петро Кузнєцов, Валерій Мачуський, Олександр Медведєв, Ольга Бернасовська.

Ольгу Бернасовську називають куратором громадського бюджету Києва. Вона веде відповідну групу у фейсбуці та є її адміністратором.

Засідання ГБК-5 із приводу скарги заплановане на цей тиждень.

Другие новости