ПоддержатьУкраїнська

Ходоки Багмет трусять підприємців: голова ДПС Києва нова, підходи – старі?

StopCor
StopCor

StopCor

Ходоки Багмет трусять підприємців: голова ДПС Києва нова, підходи – старі?

У ДПС Києва змінилось керівництво, а підходи тиску на підприємців залишились старими? Зараз обов'язки голови Головного управління ДПС у місті Києві виконує Нонна Багмет, однак її підлеглі практикують проведення перевірок бізнесу із порушеннями процедур. Про це стало відомо активістам ГО "Стоп корупції" від підприємців.

 Фото: ''СтопКор''

"04 лютого 2020 року наші активісти були присутніми під час проведення головними державними ревізорами – інспекторами Головного управління Державної податкової служби у місті Києві Русланом Мургою та  Андрієм Сидоренком фактичної перевірки дотримання фізичною особою – підприємцем Непотасом вимог законодавства щодо обігу підакцизних товарів, готівки, порядку здійснення розрахункових та ведення касових операцій в кафе «Drive» у Дарницькому районі міста Києва.

Зазначену перевірку було розпочато на підставі документів, які містили масу порушень вимог до їхнього оформлення, визначених Податковим кодексом України.

Зокрема, наказ на проведення перевірки не містив однієї з визначених пунктами 80.2.1 – 80.2.7 статті 80 Податкового кодексу України підстав для початку фактичної перевірки. Були допущені помилки й в оформленні направлень на проведення перевірки.

Та не дивлячись на повідомлення про порушення в документах та протиправність проведення перевірки, головні державні ревізори – інспектори Руслан Мурга та Андрій Сидоренко наполягали на допуску до об'єкта, протиправно зняли проміжний звіт з реєстратора розрахункових операцій (на той момент не надавши наказ та направлення на проведення перевірки).

Зазначене може свідчити про спрямованість головних державних ревізорів – інспекторів та їхніх колег на неодмінне проведення фактичної перевірки діяльності ФОП Непотаса Дмитра Олександровича навіть на підставі протиправних документів для створення тиску на нього та, можливо, наявність у їхніх діях певної корупційної складової або фінансової зацікавленості", – зазначають правозахисники ГО "Стоп корупції".

Примітно, що ще у 2018 році журналісти "СтопКору" вдались до експерименту. Наш колега влаштувався на роботу на нелегальну автомийку. Та з'ясував, за яким принципом працює цей бізнес і які приховані від міського бюджету прибутки приносить власнику.

Таємний агент "Стоп корупції" Кирил Вольний на власному досвіді відчув усі принади "тіньової" праці, заради експерименту влаштувавшись на нелегальну автомийку. За день незаконної роботи один такий працівник приносить своєму господарю до трьох тисяч гривень. За приблизними підрахунками, за місяць власник заробляє майже 200 тисяч гривень. При цьому як фізична особа підприємець сплачує лише фіксований податок – усього 750 гривень.

Після виходу сюжету власника автомийки оштрафували.

Під час роботи під прикриттям журналісти "СтопКору" неодноразово звертались до ДФС і не отримали жодної реакції.

"Коли ми проводили експеримент, то влаштовувались на незаконну мийку. Коли ми просили податківців приїжджати, вони зволікали, бо сфери впливу та розпил коштів, схоже, розділені", – додали у "СтопКорі".

Після численних скарг на порушення з боку податківців активісти ГО "Стоп корупції" спільно з однодумцями відкрили громадську приймальню під ДПС Києва.

Приходьте туди та розповідайте про порушення податківців особисто або анонімно за телефоном гарячої лінії 044 578 000 4.

"Впродовж останніх років почастішали випадки, коли суб'єкти малого та середнього бізнесу стикаються з неправомірними діями податківців.

 

Тиск на бізнес, зловживання службовим становищем, проведення незаконних перевірок, корупція – це ще далеко не весь список скарг, з якими звертаються суб'єкти господарювання", – зазначають організатори акції.

На гарячу лінію "Стоп корупції" регулярно надходять дзвінки підприємців, потерпілих від дій ГУ ДПС у м.Києві. Громадяни повідомляють про зловживання службовим становищем окремих посадовців ДПС та про те, як вони  проводять фактичні перевірки на підставі протиправних документів для створення тиску на суб'єктів господарювання.

Другие новости