ПоддержатьУкраїнська

«Котельня на біопаливі врятувала Славутич від замерзання», – засновник компанії «Укртепло»

StopCor
StopCor

StopCor

«Котельня на біопаливі врятувала Славутич від замерзання», – засновник компанії «Укртепло»

Виробництво теплової енергії на біопаливі, зниження тарифів для населення та повна відмова від використання газу для теплопостачання й гарячої води – все це звучить як міф? Чи невелике містечко на Київщині дійсно може переконати в протилежному? Дивіться у матеріалі Марії Гураль.

https://youtu.be/SUAH1CekzOQ

Сума сплати в платіжках за опалення тісно пов'язана з ціною на блакитне паливо. Так, чим нижча вартість газу, тим менший розмір оплати за спожите тепло. Проте ціна на газ може не лише знижуватись, але й зростати.

Отож, багато міст шукають альтернативні джерела опалення. І вони існують.

У невеликому місті Славутич на Київщині у 2017 році міг відбутися справжній колапс. Адже через заборгованість міста «Нафтогаз» відрізав його від блакитного палива. А отже, людям в оселі не поступало тепло. Тоді ж у пригоді й стала нова котельня.

 Найпотужніша котельня на біопаливі

Це найпотужніша котельня на біопаливі в Україні, вона запрацювала цього року у Славутичі. І тут уже мають досвід, як поступово відмовитися від газу.

«Коли ми вперше її запустили, місту відрізали газ. І ми фактично врятували місто від замерзання, бо весь жовтень і частину листопада Славутич взагалі був без газу, і працювала тільки наша котельня», – розповідає засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

 ''Котельня працювала, коли все місто відрізали від газу'', - Іван Надєїн

Пан Іван зазначає, що від імені групи компаній підписав спільний меморандум про співпрацю про створення енергетичного кластера, для того, щоб місто стало справді енергетично незалежним.

Проте пропрацювала ця котельня лише два опалювальних сезони. Після чого зупинила діяльність.

Другие новости