ПоддержатьУкраїнська

Міністр енергетики Оржель назвав АРМу "чорною дірою"

StopCor
StopCor

StopCor

Міністр енергетики Оржель назвав АРМу 'чорною дірою'

Енергетичний колапс на Львівщині: мільярдні борги приватного управителя теплоцентраллю поставили під загрозу зриву початок цьогорічного опалювального сезону у Новояворівську і Новому Розділі. І все це – за потурання АРМА. Чому орган, що позиціонується як антикорупційний, відверто лобіює інтереси енергетичних рейдерів? Світло на ці схеми проливають оприлюднені в Інтернеті аудіозаписи з вересневої наради Кабміну. Це посилання наша редакція отримала у розсилці для ЗМІ від невідомого адресата.

https://www.youtube.com/watch?v=bPw1n0XJfvQ&feature=youtu.be

Ми вже повідомляли, що 13 вересня Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) визначилося з новими управителями двох ТЕЦ у Львівській області. Управителем з розподілу електричної енергії обрали ТОВ "Альтернатива-Т-ХХІ", основним видом діяльності якого, згідно з даними реєстру, є добування торфу, а статутний капітал становить лише 30 тис. грн.

Керівник цієї фірми є одночасно заступником директора іншого ТОВ – "Гарант Енерго-М", минулого року саме ця компанія, не маючи ані ліцензії на управління теплоелектроцентралями, ані дозвільних документів, ані штатних фахівців, не впоралась із покладеними на неї обов'язками управителя і спричинила локальний "льодовиковий період" у кількох населених пунктах Львівщини. Загальна сума боргів компанії перед "Нафтогазом" та "Укртрансгазом" сягнула мільярда гривень.

Конкурс від АРМА на управління двома ТЕЦ на Львівщині зробили закритим від представників ЗМІ, проте він все одно викликав чималий резонанс у медіа. На думку директора ТОВ НВП "Енергія-Новоярівськ" Андрія Гнатуша, в Нацагентстві здійснили все, щоб залишити керівництво теплоенергоцентралями в руках приватного управителя, а не комунальних підприємств міста.

Новояворівська ТЕЦ Фото: СтопКор

Нахабство енергорейдерів та їхніх посібників з АРМи набуло такого розмаху, що викликало обурення навіть у керівника НАК "Нафтогаз" та Кабміну Гончарука, стурбованих тим, як забезпечити газовикам надприбутки й виставити на приватизацію державні ТЕЦ. Зокрема, про це йшлося на вересневому засіданні уряду, аудіограма з якого з’явилась у Мережі.

Відомо, що службова нарада відбулась пізно ввечері (після 19:00) у п’ятницю 27 вересня 2019 року в кабінеті Прем’єр-міністра України на 6-му поверсі будівлі КМУ.

Участь у ній взяли Прем’єр-міністр України О.В. Гончарук, міністр енергетики та захисту довкілля О.А. Оржель, міністр розвитку громад і територій України А.В. Бабак, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Т.С. Милованов, заступник міністра фінансів В.О. Шкураков, голова правління НАК "Нафтогаз України" А.В. Коболєв, керівник газового департаменту "Нафтогазу" А. Фаворов, начальник відділу моніторингу ефективності менеджменту активів АРМА В.С. Сигидін, начальник управління менеджменту активів АРМА В.С. Різник та інші невстановлені особи.

Cкрін листа, що надійшов на електронну пошту редакції від невідомого адресата

Цитуємо фрагмент бесіди:

Андрій Коболєв: Я розповім, як там на Новоярівській заборгованість створювали.

Альона Бабак: Коли ці дві ТЕЦ забрали у Дубневичів?

Андрій Коболєв: Це все нові борги. Дубневичі розраховувалися краще, ніж та компанія, яку ви вибрали на конкурсі. Дубневичі – злодії, платили нам більше, ніж платять ваші керівники. Там треба відкривати кримінальну справу, збираються гроші не на центральний рахунок, в обхід на розподільчі рахунки, там крадуться гроші. Там треба справу порушувати.

Олексій Оржель: АРМА – це чорна діра, яка говорить, що вони отримали. А під ким вони? Під Кабміном?

Андрій Коболєв: Під Мін'юстом.

Олексій Оржель: Чорна діра, яка говорить, що не отримала білінгову базу. І СЕТАМ забрали?

Віталій Сигидін (на той час – начальник відділу моніторингу ефективності менеджменту активів, з грудня 2019 – т.в.о. Голови АРМА): Ми не забирали.

Олексій Гончарук: Вам віддали? Все зрозуміло.

Нагадаємо, 27 грудня голова уряду Олексій Гончарук підписав розпорядження про звільнення відстороненого керівника АРМА Антона Янчука. Топменеджерів Нацагентства підозрюють у розкраданні арештованого майна, яке було передане в управління.

Львівщина ж через рішення органу, який навіть міністри відверто називають "чорною дірою", і досі залишається під загрозою нової штучно створеної техногенної катастрофи.

Слухайте повну версію аудіофайлу за посиланням.

Другие новости