ПоддержатьУкраїнська

Між Україною та Польщею розгорівся новий скандал

StopCor
StopCor

StopCor

Між Україною та Польщею розгорівся новий скандал

Українсько-польські відносини знову загострились. Депутати-націоналісти відреагували на новий польський закон, який визначає українців як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху".

Новину передає "Преса України".

Народний депутат України від фракції "Свобода" Андрій Іллєнко заявив, що його однопартійці разом з представниками Національного Корпусу вимагають скликати позачергову сесію ВРУ. Причина цього – підтримка польським парламентом законопроекту про "злочини" ОУН-УПА.

У тексті документу зазначено про введення покарання у вигляді позбавлення волі за заперечення, підтримку чи пропаганду дій ОУН та УПА. Крім того, покарання чекає на людей, які висловлюються з приводу «польських таборів смерті» не на користь Польщі. Тобто змушують дати зрозуміти, що Польща принаймні частково винна у таборах, де були вбиті мільйони людей, зокрема євреї.

"Час зупинити політику всесторонньої капітуляції. Поважають лише тих, хто поважає себе сам", – прокоментував Іллєнко.

Раніше експерт Юрій Олійник зазначав, що у законопроекті Польща називає українські території "Малопольщею" та закликав відреагувати на це президента України Петра Порошенка. Тим часом в українському МЗС заявили, що глибоко стурбовані через схвалення Сеймом законопректу. У відомстві також закликали сусідню країну не зображати українців винятково як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху".

Другие новости