ПоддержатьУкраїнська

Москаль про вирубку лісів: ЄС бачить у нашій країні сировинний придаток

StopCor
StopCor

StopCor

Москаль про вирубку лісів: ЄС бачить у нашій країні сировинний придаток

По периметру з українським кордоном в Угорщині, Словаччині та Румунії є купа деревообробних підприємств, які працюють тільки на українській діловій деревині.

Геннадій Москаль виступає категорично проти скасування мораторію на експорт з України лісу-кругляка, повідомляє офіційний сайт Москаля.

"Закарпаття – єдина в Україні область, лісистість якої займає більше половини території. – Крім того, наша область єдина, яка не вивозить на експорт деревину – ні паливну, ні ділову, а також не пропускає за кордон ліс з інших регіонів України. За це ми маємо купу перевірок, претензій та судових позовів. Щодо вивезення деревини з України, ми фактично зачинили державний кордон у межах Закарпаття на замок. І наполягаємо на тому, що мораторій на експорт лісу-кругляка має бути збережений. Чомусь країни Євросоюзу не хочуть вирубувати свої ліси: Словаччина та Румунія бережуть Татри й Карпати, Австрія та Італія – Альпи. Вони націлені на український ліс, який скуповують за копійки, виробляють із нього продукцію, а потім продають її (у тому числі нам) втридорога.

По периметру з українським кордоном в Угорщині, Словаччині та Румунії є купа деревообробних підприємств, які працюють тільки на українській діловій деревині, яку часто отримують під виглядом дров. Якщо вони хочуть і далі нормально працювати за профілем, хай переносять виробництво в Україну, створюють тут робочі місяця, платять податки й вивозять на експорт готову продукцію, а не ліс-кругляк. Якщо Євросоюз ставить надання Україні допомоги в залежність від зняття мораторію на експорт деревини, цим самим він демонструє, що бачить у нашій країні сировинний придаток. Це неприпустимо, заборона на вивезення лісу за кордон має бути збережена", – нагадує Москаль

Нагадаємо, що зняття мораторію на експорт лісу-кругляку є однією з головних умов, які Євросоюз ставить для виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 мільйонів євро.

Другие новости

ВСУ вошли в Дробышев под Лиманом

ВСУ вошли в Дробышев под Лиманом

Украинские военные освободили поселок городского типа Дробышево, который находится в Лиманской городской территориальной общине Донецкой области