ПоддержатьУкраїнська

На Закарпатті півсотні "свободівців" намагались спалити прапор Угорщини

StopCor
StopCor

StopCor

На Закарпатті півсотні 'свободівців' намагались спалити прапор Угорщини

У місті Бергово партія "Свобода" вирішила відповісти Угорщині на її закиди про мовне питання в Україні. Представники політсили демонстративно збирались спалити прапор сусідньої країни.

На Закарпатті півсотні ''свободівців'' намагались спалити прапор Угорщини

Новину передає "Преса України".

У неділю, 12 листопада, група людей зняла з будівлі міської ради Бергово, Закарпатська область, прапор Угорщини. Близько півсотні чоловіків, які, як зазначається, представляють партію "Свобода", також намагалися підпалити його. Однак місцева поліція завадила демонстрантам це зробити.

Так, правоохоронці забрали прапор у "свободівців" та повернули його на місце. За попередніми даними, для проведення такої акції протесту прибули активісти з різних українських областей.

До слова, подія відбулась на тлі загострення українсько-угорських відносин. Так, сусідня країна не підтримала українську владу, яка вирішила проводити навчальний процес виключно українською мовою. В Угорщині заявили, що таким чином порушуються права нацменшин.

Як повідомлялось раніше, проведення занять лише українською мовою визначає закон «Про освіту», який був прийнятий зовсім недавно. Угорщина не єдина країна, яка звернула на порушення прав нацменшин у зв'язку з його прийняттям. Румунія, Росія та Польща теж зауважили на недоцільності реформи освіти в Україні. До слова, подібна акція пройшла також в Ужгороді, де представники "Карпатської Січі" заблокували угорське консульство.

Другие новости