ПоддержатьУкраїнська

Наближені до мера Славутича фірми отримали понад 3 млн грн на відсутні ремонти

StopCor
StopCor

StopCor

Наближені до мера Славутича фірми отримали понад 3 млн грн на відсутні ремонти

Наймолодше місто України, атомна столиця, супутник Чорнобильської АЕС – Славутич на Київщині може похвалитись 25 тисячами населення й бюджетом на 313 мільйонів гривень. Натомість масштаби корупції теж вражають: "СтопКор" вже розповідав про низку скандалів, в яких фігурує прізвище чинного очільника міста Юрія Фомічева. А підприємства, засновником яких був Юрій Кирилович до своєї мерської каденції, продовжують регулярно отримувати підряди від управлінь міської ради Славутича.

Ілюстрація: СтопКор

Нагадаємо, після відставки попереднього керівника міськради Славутича Володимира Удовиченка, з травня 2015 року ексрегіонал Юрій Фомічев де-факто виконував обов'язки голови міської ради, а у жовтні того ж року був обраний головою Славутицької міської ради Київської області VII скликання як самовисуванець.

Відповідно до офіційної біографії, свою трудову діяльність чинний мер Славутича почав фахівцем Державного казначейства у Славутичі, працював провідним інженером АТЗТ "Атма-торг" і генеральним директором ТОВ Будівельна компанія "Славутич", а з 2006 року був депутатом міської ради та свого часу очолював комісію з муніципальної реформи, реформування ЖКГ, комунальної власності й тарифної політики.

Однак за даними аналітичної системи YouControl, Юрій Фомічев раніше був керівником ще низки підприємств, які "забув" вказати в автобіографії:

● ТОВ "Лінія";

● ТОВ Будівельно-інжинірингова компанія "Славутич";

● ПП "СКС-М";

● ПП Будівельна компанія "Славутич".

Фомічев керував низкою підприємств Фото: YouControl

Це, зокрема, ТОВ Будівельно-інжинірингова компанія "Славутич", засновником і керівником якої наразі вказаний Віталій Сидорін. Утім, до 2015 року власником фірми був Юрій Фомічев, а пан Сидорін працював на нього.

Фірма зі статутним капіталом 5000 грн, десятком співробітників та офісом у квартирі звичайного житлового будинку є фігурантом кримінального провадження щодо розтрати майна – йдеться про 19,5 млн гривень субвенції, які були виділені у листопаді 2016 року з держбюджету на соціально-економічний розвиток Славутича. Переважна частина коштів була спрямована на проведення ремонтних робіт, замовником яких виступало Управління інфраструктури та капітального будівництва Славутицької міської ради.

У 2019 році сума виграних ТОВ "БІК "Славутич" тендерів становила 3 053 847 грн, зокрема близько 1,5 млн грн припадає на закупівлі від Управління інфраструктури та капітального будівництва Славутицької міської ради, ще понад 1,2 млн – від Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС". У 2020 році, попри відкриту кримінальну справу, компанія вже встигла отримати підрядів на понад 1,3 млн грн.

Фірма фігурує в кримінальному провадженні Фото: скріншот

Ще одна компанія нині належить дружині мера – Майї Фомічевій. Йдеться про ПП Будівельна компанія "Славутич" (ПП "СКС-М"), власником якої раніше був сам Юрій Кирилович.

Ще у 2016-му управління освіти і науки Славутицької міської ради замовило БК "Славутич" демонтаж альтанок для дитячого садка "Крунк" за 61 тис. грн, а також заплатило фірмі 77 тис. грн за підготовку основ і спорудження шару підстилки під ці альтанки, проте дані щодо замовлення цих робіт відсутні у системі "Прозорро".

Позатим у 2012-2016 рр. фірма фігурувала у 17 кримінальних судових справах. Зокрема, наприклад, справа №741/57/16 стосується завищення вартості виконаних підрядником робіт. А вже у 2018 році ПП "СКС" зі статутним капіталом 1000 грн отримало підрядів від міста на суму понад 1,765 млн грн.

Компанія належить дружині чинного мера Фото: YouControl

Однак попри те, що будівельна компанія дружини мера виграє тендери, за фактом підприємство займається незрозуміло чим. Наприклад, на встановлення вікон у лікарні та школі двічі виділялися кошти з бюджету, але ремонтні роботи, які мала провести БК "Славутич", так і не були виконані. Натомість, за інсайдерською інформацією, подружжя активно займається будівництвом власного готелю у Варшаві.

Майї Рашитівні Фомічевій також належать частки у ПП "Лотос-Славутич", ТОВ "Інвестиційно-промислова група" і ТОВ "Лінія". Останнє вже заборгувало державі понад 340 тис. грн податків та судиться… зі Славутицькою міськрадою щодо стягнення заборгованості: фірма дружини керманича міста "забула" сплатити мерії понад 120 тисяч гривень за оренду землі.

Утім, сам Фомічев своєю роботою як мера задоволений. Каже: вже не уявляє життя без Славутича. Ще б пак: грошенята з бюджету продовжують капати на рахунки власних будівельних компаній. А те, що люди в місті обурені величезною кількістю недобудов і непрозорим розподілом тендерів – прикрі дрібнички.

Другие новости