ПоддержатьУкраїнська

Білборди без вихідних даних: мера Марганця впіймали на порушенні виборчого законодавства

StopCor
StopCor

StopCor

Білборди без вихідних даних: мера Марганця впіймали на порушенні виборчого законодавства

30 вересня під час щоденного брифінгу в рамках спецпроєкту «Стоп політичній корупції» представники осередку з міста Марганець, що на Дніпропетровщині, повідомили про листівки без вихідних даних, у яких під виглядом звіту про роботу очільниці міста Олени Жадько громадян інформують про матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення, капітальні ремонти доріг, спорудження нових соціально-культурних об’єктів, облаштування багатоквартирних будинків та прилеглих територій.

 Олена Жадько, мер міста Марганець Фото: СтопКор

Крім того, за їхніми словами, скрізь у місті стоять білборди без вихідних даних.

Серед особливостей місцевих виборів-2020 науковий консультант ГО «Стоп корупції» Олександр Чекмишев визначив: карантин, до кінця не врегульований законодавством новий адміністративно-територіальний устрій, питання реалізації виборчого права внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів.

Голова Правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук розповів про скандал на довиборах до Верховної Ради у 208-му виборчому окрузі на Чернігівщині. «Радикальна партія» Олега Ляшка реєструє двійників головного конкурента – кандидата від партії «Слуга народу» Анатолія Гунька. Крім того, ЦВК з надуманих причин не зареєструвала кандидатом удову загиблого у травні народного депутата Давиденка.

Тренди цьогорічної виборчої кампанії:

  • на першому місці з порушень – підкуп виборців: надання продуктових наборів, канцелярії, роздавали і шампанське, і футболки;
  • на другому місці – порушення порядку ведення агітації;
  • На третьому – виготовлення та розповсюдження агітаційних матеріалів, що не містять інформації про установу, що здійснила друк;
  • на четвертому – псування агітаційних матеріалів;
  • на п’ятому – порушення порядку ведення реєстрів виборців.

Про це повідомила керівник юридичного Департаменту ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик. Вона зазначила, що з 5 вересня на гарячу лінію проєкту надійшло 73 дзвінки з повідомленням про порушення виборчого законодавства, складено 6 повідомлень про вчинення кримінального правопорушення та 28 заяв до правоохоронних органів. Усі ці заяви відображені в аналітичній карті МВС Вибори-2020.

Усього впродовж доби до поліції надійшло 218 заяв та повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства.

Повне відео брифінгу – за посиланням:

https://youtu.be/rLOSKj_q8tQ

Другие новости