ПоддержатьУкраїнська

Надра – задарма: дозвіл видобувати торф на Житомирщині віддали за ціною комп'ютера

StopCor
StopCor

StopCor

Надра – задарма: дозвіл видобувати торф на Житомирщині віддали за ціною комп'ютера

Держгеонадра віддали спецдозвіл на 41 га землі під видобування торфу в Лугинах на Житомирщині за ціною 71000 грн. Торги відбулися на майданчику PROZORRO — продажі 12 січня 2021 року. Про це повідомив координатор ГО «Стоп корупції» у Житомирській області Олександр Ігнатьєв на своєму ресурсі «Олевськ онлайн».

 Ілюстрація: Олевськ онлайн

Держгеонадра продали спецдозвіл на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку покладів торфу на 5 років на ділянці Селище. Ігнатьєв уточнює: ділянка розташована поруч з річкою Могилянка, між селами Радогоща та Будо-Літки  у Лугинській ОТГ Житомирської області. 

«Ціна на аукціоні стартувала з позначки 9 125 грн, тобто один гектар спочатку був оцінений в 217 гривень. Перемогло ПП “Сармат” зі ставкою 71 000 грн, і вартість 1 га під видобуток торфу зросла до 1690 грн за 1 гектар», - зазначає Олександр Ігнатьєв.

 Скріншот: СтопКор

Стопкорівець підкреслив, що  податки з видобування торфу йтимуть до Дніпропетровської області. Адже відомо, що ПП «САРМАТ» зареєстроване в смт Широке Дніпропетровської області.

«Виникає питання: що отримає громада, якій належить ця земля?» - обурюється антикорупціонер.

За інформацією житомирських активістів, Лугинська сільрада і Житомирська облрада не погоджували продаж цього спецдозволу. А це суперечить закону «Про місцеве самоврядування».

«Яким чином буде вестися видобуток торфу — теж не прописано в договорі. У цих землях можуть бути і родовища бурштину або інших корисних копалин, як надрокористувачі будуть з ними чинити і куди дівати?» - питає автор статті.

 Скріншот: Олевськ онлайн

Ігнатьєв підкреслив, що в Житомирській області вже є приклади, коли під виглядом дослідницько-промислової розробки, по-варварськи і безконтрольно добувалися корисні копалини.

Такий спецдозвіл не потребує обов’язкової оцінки впливу на довкілля. Отже, внаслідок видобування торфу може бути порушений природний баланс, що призведе до жахливих наслідків.

Зазначимо, Олександр Ігнатьєв на своєму інформаційному майданчику «Олевськ онлайн» оприлюднює громадські розслідування щодо корупційних схем та розкрадання бюджетів на Житомирщині.

Другие новости