Беручи до уваги резонансні напади на журналістів, повідомлення про які щомісяця лунають в інформаційному просторі України, кореспондент "Стоп Корупції" взяла коментар першої заступниці голови комітету ВР з питань свободи слова, нардепа від БПП Ольги Червакової.
В ході розмови нардеп повідомила, що комітет активно відстежує статистику та випадки перешкоджання журналістській діяльності задля можливості здійснювати парламентський контроль. Виявилось, що цифри невтішні – за 2018 рік усього відбулось 57 нападів на журналістів, серед яких в п'ятьох випадках нападники – посадові особи, а в десяти – представники поліції.
"Хочу нагадати історію з нардепом з депутатської групи "Воля народу" Олександром Пономарьовим, котрий на цьому самому місці напав на журналіста та відібрав у нього телефон, на який той записував розмову. Після того регламентний комітет розглядав подання Генерального прокурора щодо притягнення нардепа Пономарьова до кримінальної відповідальності. Але позиція членів регламентного комітету спільно з депутатами була "рука руку миє". Вони сказали чітко, що вважають, що бити журналіста можна і що за це кримінальну відповідальність нести не треба. Я думаю, їм має бути соромно" – розповіла Червакова.
Також вона повідомила про те, що неодноразово чула і від правоохоронців, і від колег-депутатів ствердження, що нема потреби в тому, щоб людина несла кримінальну відповідальність за те, що вона "якогось журналіста побила": "Це означає, що і правоохоронці, і депутати, і ті, хто покривають все це, реально вважають, що мають обговорювати закон, але жодним чином не виконувати його".
Крім того, Ольга Червакова прокоментувала напад на знімальну групу "Стоп Корупції", що відбувся 11 вересня на Миколаївщині та запросила журналістів прийти до комітету із заявою, щоб розглянути цей конкретний випадок.
"У цій ситуації я вбачаю ознаки порушення законодавства, це є прямим перешкоджанням діяльності журналіста і передбачає до трьох років позбавлення волі нападникам" – заявила нардеп.
https://youtu.be/0TRJXQlLyrg
Нагадаємо, нещодавно відбулась ситуація, коли знімальну групу "СтопКору" разом з працівниками правоохоронних органів протягом 6 годин утримували силоміць на території ДП "Лідіївське" філії ТОВ СП "Нібулон". Крім того, до тримання в заручниках на журналіста та оператора було здійснено напад – з ціллю відібрати в них камеру та телефони.
Подробиці в матеріалі: "Стежили, били, тримали у заручниках: нові деталі нападу на журналістів у Лідіївці (відео)".