ПоддержатьУкраїнська

Нардепи від "СН" пропонують підвищити прожитковий мінімум

StopCor
StopCor

StopCor

Нардепи від 'СН' пропонують підвищити прожитковий мінімум

В Україні планують реформувати принцип визначення розміру прожиткового мінімуму. Відповідний законопроект №3515 внесли в парламент депутати ВРУ з фракції "Слуга народу".

Як вказали автори проекту закону в пояснювальній записці, сьогодні прожитковий мінімум є базовим держстандартом. На його основі визначаються державні соціальні гарантії в різних сферах.

Однак, як стверджують депутати, тривалий час система соціальних стандартів реформувалася неефективно, що призвело до ряду проблем. За словами авторів документа, прожитковий мінімум в Україні став низьким стандартом якості життя, і через його заниження були встановлені, відповідно, низькі розміри мінімальних зарплат і пенсії, допомоги малозабезпеченим сім'ям та інші соцвиплати.

Депутати фракції "Слуга народу" пропонують ввести нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму - встановлювати його у відсотках від середньомісячної зарплати в Україні за попередній рік при формуванні держбюджету на рік наступний, але з урахуванням прогнозного рівня інфляції в році поточному, передає "Перший діловий телеканал".

Наприклад, на 2021 р депутати пропонують встановити прожитковий мінімум в розмірі 40% від середньої зарплати, і в подальшому підвищувати його на 1 процентний пункт - до 50% в 2031 р.

Згідно з чинним законодавством, прожитковий мінімум на перше півріччя цього року встановлено на рівні 2027 грн на людину, тоді як середня зарплата за підсумками березня становила 11,4 тис. грн.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що прожитковий мінімум в Україні необхідно підняти до позначки 4 300 гривень.

Другие новости