ПоддержатьУкраїнська

Офшорні ігри «Нібулона»

StopCor
StopCor

StopCor

Офшорні ігри «Нібулона»

Аграрний сектор України забезпечує основний приток іноземної валюти в Україну. Тож у значній мірі фінансовий стан країни залежить від одного з ключових гравців цього ринку, яким є компанія «Нібулон»: найбільший український виробник, інвестор, експортер. Але наскільки прозора діяльність компанії та за якими правилами в Україні грають у великий бізнес?

Офшорні ігри «Нібулона»

Варто зазначити, що вітчизняний лідер зернового експорту має ще дві закордонні «дочки» – Nibulon S.A, розташовану у Швейцарії, та Nibulon Trading BV у Голландії. Як стверджують експерти, компанія також має багато структур в офшорах і не приховує цього – власне, подібна система притаманна багатьом великим міжнародним зернотрейдерам.

Простіше кажучи, вертикально інтегрована структура «Нібулона» працює наступним чином: українська компанія «Нібулон» вирощує і купує зерно на продаж за кордон, в Україні зберігає його у власних елеваторах, потім сама його перевозить на власних поромах, у власні ж елеватори, які знаходяться за кордоном, а згодом реалізує свою продукцію на ринку Європи.

І все нібито виглядає пристойно. Та довкола закордонних дочірніх компаній «Нібулона» спалахнув скандал. У 2009 році народний депутат України 6-го скликання Геннадій Задирко звинуватив компанію в офшорних іграх.

Як доказ журналістам депутат Задирко показав контракт № PSA 100 - FB на постачання ячменю, де ТОВ СП «Нібулон» вказано в особі Вадатурського-старшого, який уклав контракти з Nibulon S.A. в особі Вадатурського-молодшого. Пояснимо ще раз. Продавати і купувати у самого себе закон не забороняє. Все нібито законно. Але батько і син влаштували дивну гру.

ЗМІ тоді писали: батько зриває терміни постачання продукції, син виставляє йому штрафні санкції. Батько скаржиться, що через це не має можливості провести днопоглиблювальні роботи на 1-му коліні акваторії порту Миколаїв і ТОВ СП «Нібулон» не може завантажити судно до 225 метрів. Син відмовляється замінити судно на менше, посилаючись на своє право покупця, і виставляє батькові рахунки за демередж – штрафні санкції за простій судна.

В результаті цих ігор, в 2008 році «Нібулон» отримує повернення ПДВ в розмірі 239 мільйонів гривень, а податків сплачує всього 75 мільйона гривень. Цікава арифметика, чи не так?

Про це та багато іншого у сюжеті:

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости