ПоддержатьУкраїнська

Осипов на волі — Кличко в долі? У Києві через корупцію судять чиновника КМДА

StopCor
StopCor

StopCor

Осипов на волі — Кличко в долі? У Києві через корупцію судять чиновника КМДА

Осипова — за ґрати! Під Печерським судом Києва провели масштабну акцію протесту через директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Валентина Осипова. Чиновника Кличка судять за корупцію під час роботи на попередній посаді. Осипов був заступником керівника КК «Київавтодор» Густелева. Нині він — заступник Кличка.

 Під Печерським судом акція через чиновника-корупціонера Осипова. Фото: СтопКор.

«Сьогодні в Печерському райсуді Києва мало відбутись засідання у справі чиновника КМДА Кличка — керівника Департаменту транспортної інфраструктури Валентина Осипова. Його підозрюють у розкраданні бюджетних коштів за часів роботи у топменеджменті КК «Київавтодор». Відповідно до матеріалів слідства, Осипов придумав схему з участю керівництва комунальних підприємств, які входили до «Київавтодору», для виведення коштів компанії на «ліві» фірми. «Дерибанили» бюджетні кошти, передбачені на ремонт доріг.

Чиновник ходить на судові засідання, його підозрюють в афері із коштами киян, однак це не заважає йому працювати у КМДА. Постає запитання, яке відношення до цієї схеми має мер Кличко, якщо в його команді працюють люди, яких судять за корупцію», — зазначає активіст ГО «Стоп корупції» Олександр Омельченко.

 Осипова підозрюють у розкраданні бюджетних коштів під час роботи в КК «Київавтодор». Фото: СтопКор.

У результаті засідання у справі Осипова не відбулось, бо суддя взяв відпустку за власний рахунок.

Підозрюваними у справі проходять начальник КП «ШЕУ Оболонського району» Олег Куликов, головний інженер КП «ШЕУ Деснянського району» Валерій Ярошевський і керівник фіктивної компанії з виведення грошей Інна Моргун.

 Учасники акції розповіли про афери за участі Осипова. Фото: СтопКор.

У 2017 році всі ці особи під керівництвом Осипова створили злочинне угруповання, яке з 37 млн ​​гривень, виділених з бюджету Києва на нанесення дорожньої розмітки, за допомогою корупційної схеми незаконно вивело та привласнило понад 8 млн гривень.

Як стверджують слідчі, Валентин Осипов своїми умисними діями з заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим в особливо великих розмірах організованою групою, скоїв кримінальний злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України.

Передбачуване покарання — позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

 Засідання не відбулось. Суддя пішов у відпустку. Фото: СтопКор.

Додамо, що розслідування триває не перший рік. Сам Осипов проходить як обвинувачений в Печерському суді ще з грудня 2019 року.

«Але це не завадило Кличку торік призначити тісно пов'язаного з ним Густелева своїм заступником. А пізніше — посаду глави департаменту від мера отримав і Осипов. Цікаво, що в обмін на таку відверту байдужість на інтереси киян отримав сам Кличко?» — додають учасники акції під Печерським судом Києва.

Другие новости