ПоддержатьУкраїнська

"Партія Шарія" вимагає виплатити їй понад 3 млн грн державних коштів

StopCor
StopCor

StopCor

'Партія Шарія' вимагає виплатити їй понад 3 млн грн державних коштів

Політична партія Анатолія Шарія подала позов до Окружного адмінсуду Києва з вимогою виплатити їй 3,2 млн грн з держбюджету України.

Про це у четвер, 14 травня, повідомили у пресслужбі суду, передає "Zaxid.net".

Позов партія подала проти Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Як повідомляється, позивач хоче стягнути з бюджету через НАЗК "кошти державного фінансування статутної діяльності політичних партій за 2019 рік в розмірі понад 3,2 мільйона гривень".

Також "Партія Шарія" просить суд визнати протиправною бездіяльність НАЗК, яка, на думку позивача, полягає в тому, що партія не отримала кошти держфінансування статутної діяльності за 2019 рік.

"Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі", – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що раніше законодавство передбачало держфінансування партій, які на виборах набрали 2% голосів або більше ("Партія Шарія" набрала 2,23% на виборах 2019 року). Тобто, партія могла не пройти у Раду (бо там бар'єр у 5%), але отримувати кошти з бюджету.

Проте після останніх парламентських виборів вже новий склад Верховної Ради змінив це правило – тепер фінансування отримують лише партії, які подолали 5-відсотковий бар'єр. Таким чином, без фінансування крім "Парті Шарія" залишились "Радикальна партія Ляшка", "Сила і честь", "Опозиційний блок", "Свобода" та "Українська стратегія Гройсмана".

Другие новости