ПоддержатьУкраїнська

Печерський суд відмовив Бондаренку у позові до президента

StopCor
StopCor

StopCor

Печерський суд відмовив Бондаренку у позові до президента

Печерський суд відмовив у розгляді позову мера Черкас Анатолія Бондаренка до президента Зеленського про захист честі, гідності і ділової репутації,

 Фото: provce.ck.ua

Про це повідомив у неділю, 11 жовтня «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 1 жовтня, передає "ZAXID.NET".

Як відомо, 20 травня на пресконференції Володимир Зеленський, відповідаючи журналісту, назвав мера Черкас бандитом, та особою, стосовно якої відкрито 19 кримінальних проваджень.

У відповідь мер Черкас подав позов до суду, оскільки вважає інформацію неправдивою і такою, що є не критикою його діяльності, а приниженням честі та гідності особи.

Бондаренко отримав довідку з МВС, що станом на 1 червня 2020 до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості не має, у розшуку не перебуває. Офіс Генпрокурора повідомив, що на 2 червня 2020 року встановлено кримінальне провадження від 23 серпня 2018 року, в якому є дані про повідомлення Бондаренку підозри у зловживанні владою і перешкоді діяльності депутатів міської ради. В той же час є інформація, що кримінальне провадження було закрито. Інших кримінальних проваджень, в яких Бондаренко притягувався як підозрюваний, не знайдено, йдеться у повідомленні «Судового репортера».

Захист Зеленського наполягав, що висловлювання були оціночні і спростуванню не підлягають.

Суд врахував вимоги національного законодавства, положення Декларації про свободу політичних дебатів та Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи про право на недоторканність особистого життя, практику Європейського суду з прав людини, а також національних судів під час розгляду таких справ, що полягає у необхідності відмовити у задоволенні позову про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодуванні моральної шкоди при застосуванні таких висловів як: «організована банда», «організований бандит», «організована банда при владі», «отморозки», «ворують, зламують», «знищують бізнес», «не діє як чиновник», «він вкрав», «злодійський спосіб» тощо.

Суд дійшов висновку, що вислови Зеленського не містять завідомо неправдивої інформації і надмірності оціночних суджень і не подані у брутальній, принизливій чи непристойній формі, оскільки оскаржувані фрази Президента виражають його особисте, суб’єктивне ставлення.

Нагадаємо, конфлікт Зеленського з Бондаренком стався після того, як останній всупереч уряду послабив у місті карантин. При цьому раніше Бондаренко сам наполягав на введенні карантину.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, кандидата від “СН” спіймали за курінням марихуани.

Другие новости