ПоддержатьУкраїнська

Українські підприємці отримають пільгові кредити на покупку землі

StopCor
StopCor

StopCor

Українські підприємці отримають пільгові кредити на покупку землі

Кабмін вніс зміни в порядок надання державної підтримки мікропідприємництва і малого підприємництва, згідно з яким реалізується програма "Доступні кредити 5-7-9%".

 Фото: agro-business.com.ua

Як повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 9 жовтня, передає "БізнесЦензор".

Прийнятим рішенням пом'якшені вимоги до суб'єктів підприємництва для отримання пільгових кредитів за програмою. Зокрема, максимальний рівень річного доходу для позичальників підвищений з нинішніх 100 млн грн до еквівалента 10 млн євро (близько 330 млн грн).

При цьому виключено вимогу, що діючий бізнес повинен бути прибутковим.

Також змінами розширено мети використання кредитних коштів можливістю придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

"Відповідні зміни в програму" Доступні кредити 5-7-9% "були прийняті в рамках виконання доручення Уряду розробити і затвердити програму фінансової підтримки малого і середнього підприємництва, а також суб'єктів господарювання сфери культури, креативних індустрій, туризму, діяльність яких перебуває під впливом введених обмежень і/або заборон, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19", - сказано в повідомленні.

У Мінфіні також зазначили, що внесені в програму зміни дозволять скористатися нею фермерським та сільськогосподарським господарств, які мають збитки через посуху.

Як повідомлялося, в кінці вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що програма "Доступні кредити" 5-7-9% "буде продовжена на наступний рік в тому вигляді, в якому вона працювала на той час.

Нагадаємо, в запропонованому Кабміном проект держбюджету на 2021 рік на програми підтримки малого та середнього бізнесу запропоновано виділити 12 млрд грн.

У тому числі 10 млрд грн - на реалізацію програми портфельних гарантій і 2 млрд грн - на компенсацію відсотків за кредитами для малого і середнього підприємництва ("5-7-9%").

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Сумах під будівлею міськради зібралися підприємці з вимогою дозволити роботу закладів громадського харчування і ТЦ після попадання міста в червону зону.

Другие новости