ПоддержатьУкраїнська

Під час обшуків у помешканні Олександра Корнійця виявили документи екс-генпрокурора Шокіна

StopCor
StopCor

StopCor

Під час обшуків у помешканні Олександра Корнійця виявили документи екс-генпрокурора Шокіна

У ЗМІ потрапив протокол обшуку у квартирі прокурора Олександра Корнійця, затриманого на хабарі минулого року.

Під час обшуку у "діамантового" прокурора Олександра Корнійця були вилучені копії особистих документів звільненого генпрокурора Віктора Шокіна, серед яких паспорти, документи на нерухомість, йдеться у протоколі огляду речей, вилучених у Корнійця під час обшуку.

Протокол, який потрапив у розпорядження видання "Українська правда", датований 6 липня 2015 року.

Згідно з документом, за місцем проживання Корнійця у Софіївській Борщагівці було вилучено пакет чорного кольору, у якому і були знайдені документи. У пакеті також лежав телефон iPhone 6, який, за документом, належить дружині прокурора Світлані Корнієць. У цьому телефоні було знайдено смс-повідомлення від 5 липня на адресу абонента, підписаного "Оксана Шокіна" зі словами "у нас обшук". ЗМІ писали, що цивільну дружину Шокіна звуть Оксана Гриневич.

Серед документів, знайдених у Корнійця, були копії двох українських паспортів на ім’я Віктора Шокіна. Один виданий у лютому 1997 року, інший – 28 лютого 2012 року. Номери паспортів відрізняються. В обох вказана одна й та сама адреса проживання.

Крім того, серед вилучених документів був аркуш паперу з друкованим текстом, де вказується ідентифікаційний номер Шокіна, зазначається, що він не є підприємцем і має у власності як фізична особа 3 земельні ділянки з 2001 року.

У протоколі також зазначена копія свідоцтва про право власності на житловий будинок Віктора Шокіна. У списку документів копії поверхового плану цього будинку та державного акту на право власності на землю, виданого на ім’я Шокіна.

Також серед документів є копія договору купівлі-продажу Шокіним квартири по вулиці Ярославів Вал, та довідка БТІ про право власності Шокіна на згадану квартиру.

У колишнього підлеглого Шокіна було знайдено копію свідоцтва про розірвання шлюбу Віктора Шокіна із Таїсією Литвин, датоване 28 грудня 2011 року. Також у Корнійця, згідно з документом, вилучено дозвіл на зберігання зброї на ім’я Віктора Шокіна.

Також серед вилучених документів є копія дозволу на носіння зброї, видана на ім’я екс-прокурора Лотюка Степана Васильовича. Коли він був прокурором Києва, Шокін був слідчим з особливо важливих справ.

Водночас у четвер після допиту екс-заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що після його звільнення Генпрокуратура затягує розслідування "діамантових прокурорів".

За його словами, деякі кримінальні провадження щодо "діамантових прокурорів" були готові до направлення до суду, але досі лежать в ГПУ.

Крім того, за словами Каська, "британська сторона не отримала додаткового запиту про правову допомогу" щодо інформації про оплату освіти дочки Корнійця.

"Хоча вони (британська сторона) дуже хотіли надати додаткову інформацію. Це є свідченням, що провадження щодо діамантових прокурорів заминається", – сказав Касько.

Як відомо, 5 липня 2015 року у Корнійця та Володимира Шапакіна було проведено обшуки. Пізніше заступники Генпрокурора Давід Сакварелідзе і Віталій Касько звинувачували Шокіна у перешкоджанні розслідування справ Корнійця і Шапакіна.

Конфлікт Шокіна і двох його заступників закінчився тим, що Касько пішов у відставку, а Сакварелідзе Шокін звільнив у день голосування ВР за його відставку.

Сакварелідзе заявив, що Корнієць був "керуючим справами" Шокіна.

Другие новости